Skazany za pedofilię ksiądz walczy w sądzie. Zakończył się proces apelacyjny

Czytaj dalej
Fot. 123rf
Izabela Krzewska

Skazany za pedofilię ksiądz walczy w sądzie. Zakończył się proces apelacyjny

Izabela Krzewska

Zakończył się proces apelacyjny księdza skazanego nieprawomocnie za zgwałcenie 14-letniej uczennicy. Obrona odwołała się od wyroku i zaskarżyła go w całości. Sprawą zajmuje się Sąd Apelacyjny w Białymstoku.

Pierwszy wyrok, sprzed kilku miesięcy, był dla duchownego z woj. podlaskiego niekorzystny. Za trzykrotne wykorzystanie seksualne dziewczynki sąd skazał księdza na pięć lat więzienia. Orzekł wobec niego również zakaz zbliżania się do nastolatki na odległość mniejszą niż 50 metrów i zakaz kontaktowania się z nią w jakiejkolwiek formie przez 10 lat. Ale to nie koniec.

W dalszej części artykułu przeczytasz m.in.:

 • Jakie jeszcze środki zapobiegawcze zastosowano wobec księdza,
 • Kiedy doszło do zbrodni
 • Kiedy ksiądz usłyszy ostateczny wyrok
Pozostało jeszcze 75% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.