Izabela Krzewska

Skazany za zabójstwo oskarża biegłą

Skazany za zabójstwo oskarża biegłą
Izabela Krzewska

- Jesteśmy przeświadczeni, że opinia zawiera nieprawdziwe dane, które miały istotne znaczenie przy wydaniu wyroku w przedmiotowej sprawie - tłumaczy mecenas Karolina Stolat-Sierpińska, jedna z dwojga pełnomocników Macieja T., który odsiaduje wyrok 25 lat więzienia za zabójstwo aplikantki Marty K.

Mówiąc wprost, uważają, że opinia została sfałszowana. Jej autorką jest biegła z Zakładu Medycyny Sądowej w Białymstoku, która przeprowadzała sekcję zwłok Marty K. Ekspertka wykluczyła, że oskarżony udusił 31-letnią kochankę

Z dalszej części artykułu dowiesz się m. in.

  • Dlaczego sędziowie składają wnioski o wyłączenie od rozpoznawania sprawy

 

Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.