Marcin Łada

Skrót najważniejszych wydarzeń sportowych na świecie

Marcin Łada

Polki awansowały w środę do 1/8 mistrzostw świata, a pogromca Władimira Kliczki stracił pas.

Pokonały Angolę i awansują dalej

Polski pokonały w środowy wieczór Angolę 29:27 (12:15) w meczu fazy grupowej mistrzostw świata w Danii. Przed biało-czerwonymi jeszcze jedno spotkanie, ale są już pewne gry w 1/8 finału turnieju. Nasze walczyły w składzie: Gawlik, Wysokińska - Kocela 7, Achruk 6, Kobylińska 5, Kudłacz-Gloc i Kulwińska po 4, Łabuda 3, Stachowska, Niedźwiedź, Gadzina, Pielesz, Zych, Zalewska, Sądej.

Szpilka kontra Wilder. Powalczą w styczniu

Artur Szpilka zmierzy się z Deontayem Wilderem w walce o mistrzostwo WBC w wadze ciężkiej. Gala odbędzie się 16 stycznia w Barclays Center na Brooklynie.

Pogromca Kliczki stracił jeden z pasów

Organizacja International Boxing Federation (IBF) odebrała tytuł mistrzowski wagi ciężkiej Tysonowi Fury’emu. Pogromca Władimira Kliczki miał odmówić walki w obronie pasa. Nieoficjalnie słychać, że promotorom nie odpowiada jego wizerunek. Sam pięściarz rzucił, że zadecydowały jego cygańskie korzenie. Fury zachował tytuły federacji WBA, WBO i IBO.

Ręka jest rozcięta, ale bez przesady

Pomocnik Sevilli Grzegorz Krychowiak rozciął sobie rękę podczas meczu Ligi Mistrzów z Juventusem Turyn. Kontuzja nie okazała się zbyt poważna i Polak zapowiedział, że na pewno pojawi się w następnym spotkaniu ligowym.

Marcin Łada

Jestem dziennikarzem sportowym i koncentruję się głównie na sportach motorowych. W redakcji „GL” odpowiadam za żużel, ale nie tylko. W sferze moich zainteresowań są także: futbol, koszykówka, pięciobój czy tenis stołowy. Chętnie piszę o sporcie amatorskim.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.