Skuteczność do poprawy, a mecz goni mecz

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Mariusz Klimaszewski

Skuteczność do poprawy, a mecz goni mecz

Mariusz Klimaszewski

Noty zawodników Jagiellonii Białystok po porażce z Sandecją Nowy Sącz. W środę Zagłębie, w niedzielę Korona.

O wyniku spotkania z Sandecją należy jak najszybciej zapomnieć. Białostoczanie mimo porażki nie zagrali aż tak słabych zawodów. Zawiodła ich, nie po raz już pierwszy, skuteczność. Sam Cillian Sheridan powinien strzelić nie jedną, a co najmniej trzy bramki. Tu jest w tej chwili największy problem żółto-czerwonych, z którym musi sobie poradzić trener Ireneusz Mamrot.

Innym problemem jest zmęczenie. Musimy wziąć pod uwagę, że piłkarze Jagiellonii nie mieli między sezonami praktycznie wolnego, bo te 10 dni trudno nazwać wielkim wypoczynkiem. Białostoczanie i tak już zgromadzili w czterech kolejkach aż 9 punktów, notując najlepszy początek w historii swoich występów w ekstraklasie.

Oceniając drużynę weźmy jeszcze pod uwagę zmiany kadrowe i odejście dwóch kluczowych piłkarzy Konstantina Vassiljeva i Jacka Góralskiego, kontuzje Piotra Tomasika, Przemysława Frankowskiego oraz zmianę trenera i koncepcji gry.

Już w środę Jagiellonia zagra na wyjeździe pucharowy mecz z nowym liderem ekstraklasy Zagłębiem Lubin.

Noty zawodników Jagiellonii za mecz z Pogonią (skala ocen 0-6):

Marian Kelemen - nota 3: Do jego siatki wpadły aż trzy gole, ale czy mógł temu zapobiec? Miał 90 procent udanych zagrań piłki do kolegów.

Łukasz Burliga
- 2,5: Nie był to porywający występ białostockiego obrońcy. Zbyt łatwo dawał się ogrywać skrzydłowym Sandecji.

Ivan Runje - 3,5: Z piłkarzy linii defensywnych wyglądał najlepiej. Miał też szansę, ale jej nie wykorzystał, by zdobyć gola.

Guti - 3: Brazylijczyk nie zaliczy tego meczu do bardzo dobrych. Zbyt dużo przegrał pojedynków w powietrzu i na ziemi.

Guilherme - 2,5: To on sfaulował Dudzica, po którym sędzia podyktował rzut karny. Jego dośrodkowania były bardzo niedokładne.

Fedor Cernych - 3: Dwoił się i troił na boisku, ale efektów z tego nie było żadnych. Kolejny mecz bez strzelonej bramki. Litwinowi wyraxnie brakuje skuteczności.

Rafał Grzyb
- 3,5: 58 podań, z czego 53 doszły celu, procentowo 91 skuteczności podań. Jak zwykle mało efektowny na boisku, ale bardzo efektywny. Zmieniony w 78 minucie przez Karola świderskiego.

Taras Romanczuk - 3: 86 procent dokładnych podań, 45 procent wygranych pojedynków, 50 procent odbiorów piłki. To statystyki Ukraińca.

Martin Pospisil - 4: Chyba najlepszy mecz Czecha w barwach Jagiellonii. Aktywny. Przeprowadził efektowną, szybką akcję, zakończoną strzałem na bramkę Sandecji

Arvydas Novikovas - 4: Obok Pospisila najlepszy piłkarz Jagiellonii. Bardzo aktywny, szybki. Zabrakło tylko celnych strzałów na bramkę Sandecji.

Łukasz Sekulski
- 2,5: Zmienił Cilliana Sheridana w 74 minucie. Przez kwadrans gry nie zmienił jednak oblicza Jagiellonii w ataku.

Cillian Sheridan - 2,5: Strzelił gola Sandecji, ale nie wykorzystał kilku innych świetnych sytuacji. Od napastnika wymaga się dużo więcej.

Karol Świderski
- 2: 12 minut na boisku, w których był mało widoczny.

Bartosz Kwiecień
- niesklasyfikowany.

Mariusz Klimaszewski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.