Spółka PKS poprawia swój tabor. Pojedziemy nowymi autobusami

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Julia Szypulska

Spółka PKS poprawia swój tabor. Pojedziemy nowymi autobusami

Julia Szypulska

Najnowocześniejsze na rynku, a do tego bezpieczne i wygodne. Takimi autobusami będą podróżować pasażerowie PKS Białystok. Spółka właśnie kupiła osiem takich pojazdów.

To Lion’s Intercity - pojazdy marki MAN wykonane na specjalne zamówienie.

- Pojazdy kupił PKS Białystok, ale od stycznia będą one służyć nowej spółce, która powstanie, gdy do białostockiej dołączą pozostałe z Suwałk, Łomży, Siemiatycz i Zambrowa - poinformował wczoraj Jerzy Leszczyński, marszałek woj. podlaskiego. - Autobusy te będą obsługiwać całe województwo, będą jeździć do najbardziej oddalonych miejscowości w regionie, ale też obsługiwać linie dalekobieżne. Jest to sprzęt nowoczesny, komfortowy, a jednocześnie przyjazny środowisku.

Autobusy mają wygodne siedzenia i dużo miejsca między nimi. Na komfortowe warunki mogą więc liczyć także wysocy pasażerowie. Nad nimi znajdują się półki, na których bez trudu można umieścić bagaże, bez obawy, że w trakcie jazdy spadną na głowę. Pojazdy mają też klimatyzację. W środku pachnie nowością. O zaletach przekonają się wkrótce pasażerowie. Kierowcy już są pod wrażeniem.

- Nie ma porównania do starych autobusów - mówi pani Martyna, która jest kierowcą. - Różnica jest ogromna. Ten autobus jest rewelacyjny.

Spółka PKS poprawia swój tabor. Pojedziemy nowymi autobusami

Każdy z ośmiu pojazdów kosztował 600 tys. zł. Zostały wzięte w leasing. - Te autobusy to nasze najmłodsze dziecko - mówi z dumą Krzysztof Gawroński z MAN Truck& Bus Polska. - Mają szereg systemów, które powodują, że podróż nimi jest bezpieczna. W swojej klasie mają najlepszy współczynnik oporu powietrza, co przekłada się bezpośrednio na mniejsze zużycie paliwa, jak również na emisję dwutlenku węgla.

Autobusy są więc także ekologiczne. Dobrych wiadomości jest więcej - w przyszłym roku do nowego PKS mają trafić kolejne autobusy. W ciągu ostatniego półrocza PKS Białystok kupił 17 nowych pojazdów.

Spółka PKS poprawia swój tabor. Pojedziemy nowymi autobusami
Julia Szypulska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.