Spółka PKS poprawia swój tabor. Pojedziemy nowymi autobusami

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Julia Szypulska

Spółka PKS poprawia swój tabor. Pojedziemy nowymi autobusami

Julia Szypulska

Najnowocześniejsze na rynku, a do tego bezpieczne i wygodne. Takimi autobusami będą podróżować pasażerowie PKS Białystok. Spółka właśnie kupiła osiem takich pojazdów.

To Lion’s Intercity - pojazdy marki MAN wykonane na specjalne zamówienie.

- Pojazdy kupił PKS Białystok, ale od stycznia będą one służyć nowej spółce, która powstanie, gdy do białostockiej dołączą pozostałe z Suwałk, Łomży, Siemiatycz i Zambrowa - poinformował wczoraj Jerzy Leszczyński, marszałek woj. podlaskiego. - Autobusy te będą obsługiwać całe województwo, będą jeździć do najbardziej oddalonych miejscowości w regionie, ale też obsługiwać linie dalekobieżne. Jest to sprzęt nowoczesny, komfortowy, a jednocześnie przyjazny środowisku.

Autobusy mają wygodne siedzenia i dużo miejsca między nimi. Na komfortowe warunki mogą więc liczyć także wysocy pasażerowie. Nad nimi znajdują się półki, na których bez trudu można umieścić bagaże, bez obawy, że w trakcie jazdy spadną na głowę. Pojazdy mają też klimatyzację. W środku pachnie nowością. O zaletach przekonają się wkrótce pasażerowie. Kierowcy już są pod wrażeniem.

- Nie ma porównania do starych autobusów - mówi pani Martyna, która jest kierowcą. - Różnica jest ogromna. Ten autobus jest rewelacyjny.

Spółka PKS poprawia swój tabor. Pojedziemy nowymi autobusami

Każdy z ośmiu pojazdów kosztował 600 tys. zł. Zostały wzięte w leasing. - Te autobusy to nasze najmłodsze dziecko - mówi z dumą Krzysztof Gawroński z MAN Truck& Bus Polska. - Mają szereg systemów, które powodują, że podróż nimi jest bezpieczna. W swojej klasie mają najlepszy współczynnik oporu powietrza, co przekłada się bezpośrednio na mniejsze zużycie paliwa, jak również na emisję dwutlenku węgla.

Autobusy są więc także ekologiczne. Dobrych wiadomości jest więcej - w przyszłym roku do nowego PKS mają trafić kolejne autobusy. W ciągu ostatniego półrocza PKS Białystok kupił 17 nowych pojazdów.

Spółka PKS poprawia swój tabor. Pojedziemy nowymi autobusami
Julia Szypulska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.