Sporo nowych zawodników, aby sezon był lepszy

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Zgiet
Adam Muśko

Sporo nowych zawodników, aby sezon był lepszy

Adam Muśko

II-ligowe BAS Białystok i Centrum Augustów dokonały znaczących zmian w składach i trenują przed rozgrywkami.

Białostoczanie są już po obozie w Lidzbarku Welskim. Z drużyny, która w tamtym sezonie grała w play-off zostali Cezary Stanisławajtys, Dawid Wiczkowski, Krzysztof Kowalewski, Paweł Gajowczyk, Jan Cylwik i Janusz Ignaciuk. Jest także kilku nowych siatkarzy. Z I-ligowego SKS Hajnówka doszli libero Tomasz Kuś i środkowy Radosław Sterna, z Błękitnych Ropczyce atakujący Paweł Stabrawa, z Energi Ostrołęka rozgrywający Michał Głowacki, a z AZS UWM Olsztyn przyjmujący Marcin Ociepski. Do składu został także włączony wychowanek Kajetan Tokajuk.

- Myślę, że w porównaniu do poprzedniego sezonu będzie to drużyna mocniejsza - mówi Eugeniusz Iwaniuk, jeden z trenerów BAS. - Przede wszystkim będziemy mieli dwóch równorzędnych rozgrywających Wiczkowskiego i Głowackiego. Będzie to miało znaczenie nie tylko w meczach, ale także na treningach. Nowi powinni być wzmocnieniem, bo na przykład taki Stabrawa grał nawet w ekstraklasowym BBTS Bielsko-Biała. Naszym celem jest osiągnięcie wyniku lepszego niż w ostatnim sezonie, gdy zajęliśmy trzecie miejsce w swojej grupie. Teraz będziemy chcieli zagrać przynajmniej w barażach o awans.

Nie wiadomo, czy w sztabie trenerskim BAS będzie Jacek Malczewski.

- Powody osobiste nie pozwalają Jackowi poświęcić się trenerce. Będę jeszcze go namawiał, aby w miarę możliwości nam pomógł, ale zobaczymy jak to będzie - zdradza Iwaniuk.

Białostocka drużyna na początku września weźmie udział w dwóch turniejach w Ostrołęce i Białej Podlaskiej. Ponadto BAS zagra sparingi z drużyną ekstraklasy białoruskiej z Grodna.

Natomiast siatkarze Centrum trenują w Augustowie.

- W tym roku nie planujemy wyjazdu na żaden obóz, będziemy się przygotowywać u siebie - mówi Wojciech Iwanowicz, trener Centrum. -Pierwsze sparingi będziemy rozgrywać z drużyną z białoruskiej ekstraklasy Legion Obuchowo, która od 24 sierpnia będzie na zgrupowaniu w Augustowie. Ponadto w dniach 9 - 10 września w Augustowie odbędzie się turniej w mocnej obsadzie.

Z Centrum odeszło czterech siatkarzy: Jakub Szczytko, Mateusz Drapczyński, Adrian Jachimowicz oraz Patryk Pruchniewwski. W ich miejsce klub zatrudnił dwóch 19-letnich zawodników w ostatnim sezonie występujących w Młodej Lidze w AZS Olsztyn: przyjmującego Wiktora Mielczarka i środkowego Norberta Fabisiaka. Z SKS-u Hajnówka do Augustowa wrócił wychowanek Centrum przyjmujący Łukasz Bernatowicz. Ponownie w drużynie będzie rozgrywający Paweł Haraburda.

- Wydaje mi się, że będzie to drużyna silniejsza, która będzie w stanie awansować do play-off, bo taki jest nasz cel - twierdzi Iwanowicz. - Myślę, że Haraburda znacznie poprawi nasze rozegranie. Ponadto na przyjęciu będę miał pięciu równych zawodników: Mielczarka, Bernatowicza, Mariusza Szlejtera, Marcina Mołs i Mateusza Szwejkowskiego. Nie wiem, którzy z nich będą grali w wyjściowym składzie. Także taka rywalizacja powinna poprawić naszą grę w tym elemencie.

Początek rozgrywek II ligi zaplanowany jest na 30 września.

Skład 2 grupy II ligi

1. Energa Ostrołęka

2. BAS Białystok

3. AZS UWM Olsztyn

4. Legia Warszawa

5. KS Metro Warszawa

6. MOS Wola Warszawa

7. Huragan Międzyrzec Podlaski

8. Lesan Halinów

9. Centrum Augustów

10. Czołg AZS Uniwersytet Warszawski

11. MUKS Huragan Wołomin

Adam Muśko

Od początku pracy w mediach lokalnych zajmowałem się tematyką sportową. Z Gazetą Współczesną i Kurierem Porannym jestem związany od 2016 roku. Natomiast od 2021 roku w obu tych tytułach pracuję jako dziennikarz online. Moim zadaniem jest jak najszybsze dostarczenie czytelnikom rzetelnych, zweryfikowanych informacji o regionie.   

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.