Spotkasz wilka w lesie? Nie panikuj! Zły jest tylko w bajkach

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Katarzyna Piojda

Spotkasz wilka w lesie? Nie panikuj! Zły jest tylko w bajkach

Katarzyna Piojda

Niby jak człowiek człowiekowi wilkiem, to niedobrze. No ale wilk krzywdy nie zrobi, skoro nie poczuje zagrożenia. Ludzie boją się jednak, bo wilki w regionie już są.

Jechałam do pracy. Była 5.30 rano. Zobaczyłam, że jakieś zwierzę biega po lesie. Myślałam, że pies, więc nawet się nie zatrzymałam - opowiada pani Anna, sprzedawczyni ze sklepu w Suchej, gmina Lubiewo w powiecie tucholskim.

O tym, że to jednak nie był pies, tylko wilk, dowiedziała się już w pracy. - Przyszła klientka i powiedziała, że widziała wilka. To chyba tego, co ja.

W Osiu i Tleniu w powiecie świeckim też je od niedawna widać. Zresztą, nie tylko tutaj w pobliżu. - Sygnały pochodzą także z okolic Płochocina, Warlubia, Średnika - wymienia Katarzyna Długosz, specjalista Służby Leśnej ds. ochrony lasu i lasów nadzorowanych w Nadleśnictwie Osie. - Ludzie boją się wilków, a na chwilę obecną nie ma zagrożenia dla mieszkańców okolicy. 

- W Polsce żyje około 2 tysięcy wilków. W naszym rejonie, w Borach Tucholskich, może być ich 40. Góra 50 - mówi Stanisław Swinarski, komendant Fundacji Ochrony Zwierząt „Pia Causa” w Okoninach (powiat tucholski).

Więcej czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 93% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Piojda

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.