Filip Pobihuszka

Starą „trójką” nie pojedziesz!

Zamknięty odcinek zaznaczono na niebiesko. Czerwony i zielony kolor to proponowane objazdy. Fot. UM Zielona Góra/Mariusz Kapała Zamknięty odcinek zaznaczono na niebiesko. Czerwony i zielony kolor to proponowane objazdy.
Filip Pobihuszka

W czwartek, 3 marca o 12.00 zamkniętych dla ruchu zostanie aż 7 km starej „trójki”. Powodem jest budowa S3. To spowoduje, że kierowcy przez długi czas zmuszeni będą do korzystania z objazdów.

Uwaga kierowcy! Jak udało nam się ustalić, niektórzy z was już 2 marca mogli mieć problemy z przejechaniem przez starą „trójkę”, a od 3 marca, punktualnie o godzinie 12.00, dawna droga krajowa zostanie zamknięta na dobre. Mowa tu o liczącym aż 7 km odcinku łączącym Raculę z Niedoradzem.

Jak można się domyślić, wszystko to w związku z trwającymi pracami nad drugą nitką trasy S3.

Konkretniej rzecz biorąc, chodzi o budowę przejścia dla zwierząt, które ma umożliwić lubuskiej faunie bezpieczne przekroczenie zarówno „eski”, jak i starej drogi krajowej. I stąd właśnie wspomniane zamknięcie. Samo przejście powstanie na 294,6 kilometrze trasy. Jadąc od strony Nowej Soli, jest to miejsce kilkaset metrów przed punktem, w którym biegnące wcześniej równolegle, stara i nowa „trójka”, rozwidlają się, lub mówiąc inaczej, niespełna kilometr przed stacją benzynową Orlenu.

Wszystko to spowoduje, że zarówno mieszkańcy okolicznych miejscowości, jak i przejeżdżający tamtędy podróżni, będą zmuszeni do korzystania z objazdów. Te może nie są specjalnie skomplikowane, ale z pewnością sprawią, że czas przejazdu wyraźnie się wydłuży.

Kierowcy jadący od strony Niedoradza w kierunku Raculi, zmuszeni będą pokonać trasę dwukrotnie dłuższą od oryginalnej.

W samym Niedoradzu konieczne będzie pokonanie torów kolejowych, dalej objazd prowadzić będzie przez miejscowości Marzęcin, Zatonie i Drzonków. Analogicznie, ruch w drugą stronę, będzie odbywał się tą samą trasą.

A gdyby kogoś interesowało, jako dojechać do Suchej lub Ługowa, podpowiadamy, że tu również konieczna będzie podróż do Drzonkowa, bo dopiero tam będzie można odbić w kierunku wspomnianych wsi.

Kiedy sytuacja wróci do normy? Orientacyjny termin zakończenia prac to listopad, ale dopiero 2017 roku...

Przypominamy, że jeśli chodzi o budowę trasy S3, to inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, z kolei wykonawcą firma Budimex, której biuro budowy znajduje się w Zielonej Górze, na ul. Zimnej 1.

Filip Pobihuszka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.