Helena Wysocka

Straciła stołek za 500 plus?

Straciła stołek za 500 plus?
Helena Wysocka

Kierownik ośrodka pomocy społecznej została odwołana ze stanowiska. Burmistrz poszukuje już jej następcy. Aplikacje można składać do 12 września.

Utrata zaufania - tak burmistrz Arkadiusz Nowalski uzasadnia powód odwołania wieloletniej szefowej Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sejnach.

Włodarz o szczegółach mówić nie chce, ale według nieoficjalnych informacji, kobieta miała stracić stołek m.in. za zamieszanie z wnioskami o 500 plus. Otóż, od sierpnia br. trzeba było składać w ośrodku nowe druki o przyznanie dodatku. Tymczasem sejnianie, którzy chcieli to uczynić, byli odsyłani przez pracowników socjalnych z kwitkiem. Kierownik tłumaczyła, że nie posiada stosownych druków, bo nie przyszły jeszcze z drukarni. Podopieczni musieli więc zgłaszać się kolejny raz.

Urzędniczce w dalszej karierze na pewno nie pomogły też stypendia dla dzieci wywodzących się z ubogich rodzin. Do tej pory zajmowali się nimi urzędnicy z ratusza, ale powodowało to pewne komplikacje, ponieważ rodzice musieli dostarczać do urzędu zaświadczenia z MOPS-u. Nowalski uznał więc, że lepiej będzie jeśli to ośrodek zajmie się wypłatą stypendiów. - Poprosiłem panią kierownik, aby oceniła ile potrzebuje na ten cel pieniędzy - mówi burmistrz. - Przekazaliśmy jej określoną kwotę, a mimo to, kilka dni później twierdziła, że nie ma pieniędzy na wypłatę stypendiów. Tak funkcjonować się nie da.

Nowalski zastrzega, że dymisja nie oznacza zwolnienia z pracy z ośrodka.

Nowy kierownik ma być wyłoniony w drodze konkursu. Od kandydatów burmistrz oczekuje m.in. wyższego wykształcenia oraz znajomości przepisów z zakresu szeroko rozumianej pomocy społecznej.

Helena Wysocka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.