Strażnik graniczny pomagał przemycać papierosy? 40-latek nie przyznaje się

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Zgiet
Izabela Krzewska

Strażnik graniczny pomagał przemycać papierosy? 40-latek nie przyznaje się

Izabela Krzewska

Zdaniem prokuratury 40-latek przekazywał informacje dotyczące lokalizacji mobilnych punktów kontrolnych. Dzięki temu przemytnicy mogli bezpiecznie przewieźć kontrabandę. Chodzi o blisko 40 przypadków.

Zawieszony obecnie funkcjonariusz stanie wkrótce przed Sądem Okręgowym w Suwałkach. Tam trafił właśnie akt oskarżenia. Pogranicznik usłyszał zarzuty przekroczenia uprawnień w celu uzyskania korzyści majątkowej oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, która zajmowała się przerzutem papierosów z Litwy.

W dalszej części atyukułu przeczytasz m.in.:

  • Jakie są ustalenia prokuratury?
Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.