Andrzej Matys

Suchowola. Młyny prokuratury mielą bardzo wolno

Suchowola. Młyny prokuratury mielą bardzo wolno
Andrzej Matys

Wpisy byłego kandydata PiS na burmistrza Suchowoli, który nawoływał do nienawiści, bada „rejonówka” w Sokółce. Bez pośpiechu.

Chodzi o wpisy, które na swoim profilu na portalu społecznościowym zamieszczał Wiesław Bruzgo. Były one przepełnione wulgaryzmami, ksenofobią, atysemityzmem i mową nienawiści wobec jego przeciwników politycznych. „Pi...ony czerwony śmieć” napisał o Lechu Wałęsie. „Ten śmieć już dawno POwinien przestać oddychać” to o pośle Niesiołowskim, a o premier Ewie Kopacz z PO - „Parchate anty-polskie k...sko”. Śmierci życzył m.in. podlaskiej europosłance Barbarze Kudryckiej.

Wpisy te Bruzgo zamieszczał też jako - popierany przez PiS - kandydat na burmistrza Suchowoli. Krótko po tym, gdy ujawniła je „Gazeta Współczesna”, wpisy zostały skasowane, a centrala PiS wyrzuciła Bruzgę z partii i cofnęła rekomendację w wyborach.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Matys

Dziennikarz od ponad trzydziestu lat (niewiarygodne, a jednak). Prowadzę Strefę Biznesu, która dotyczy tematyki gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem regionalnego biznesu i przedsiębiorstw. Nie unikam też publicystyki na tematy społeczno-gospodarcze. Zawsze pamiętam, że głupota to wielki dar boży, więc nie należy go nadużywać.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.