Święta Bożego Narodzenia na zamówienie? Dania i ciasta na wynos to alternatywa głównie dla zapracowanych

Czytaj dalej
Fot. Karolina Misztal / Polska Press
Beata Terczyńska

Święta Bożego Narodzenia na zamówienie? Dania i ciasta na wynos to alternatywa głównie dla zapracowanych

Beata Terczyńska

Na święta Bożego Narodzenia oraz chętniej zamawiamy gotowe wypieki, pierogi, gołąbki, ryby, krokiety, sałatki, barszcze w swoich ulubionych restauracjach, karczmach, barach, pierożarniach i cukierniach. W niektórych zainteresowanie jest tak wielkie, że aby sprostać wszystkim zamówieniom, wyznaczono, do kiedy można je składać.

- Z pewnością na święta mama upiecze kilka ciast, ale wiem, że na tartę z jej ulubionej cukierni też na stole znajdzie się miejsce. To będzie słodka niespodzianka - śmieje się pani Anna z Rzeszowa, która zamówienie planuje złożyć dziś.

Co znajdziemy w ofercie rzeszowskich cukierni? Np. w Wypiekarni będą to serniki, tarty, keks świąteczny, czy tort zimowy korzenny z daktylami i orzechami włoskimi, przełożony powidłem śliwkowym i kremem ciasteczkowym, a także piernik w czekoladzie. Ceny są różne. W zależności, czy zamówimy połówkę, czy całość. Dla przykładu, pół sernika kosztuje 65 zł, całość - 120. Połówka słodkiej tarty - 35 - 38 zł, całość - 65-70 zł.

Świąteczną ofertę mają także popularne rzeszowskie Niebieskie Migdały. M.in. serniki, np. z mango, czy orzechowy na piernikowym spodzie, strudle, makowiec, strucle, piernik, szarlotkę, tarty i torty. Dla przykładu tarta z białą czekoladą i granatem kosztuje 80 zł, strucla orzechowa - 38 zł, makowiec królewski zawijany - 35 zł.

WIDEO: Czego ludzie życzą sobie na święta? Pytaliśmy w Rzeszowie

Co jeszcze zamawiamy na święta? Jakie są ceny w popularnych rzeszowskich barach i restauracjach? O tym przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 58% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Beata Terczyńska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.