Świetny występ zielonogórzan podczas mistrzostw Polski we Wrocławiu

Czytaj dalej
Andrzej Flügel

Na obiektach Śląska Wrocław rozegrano indywidualne mistrzostwa Polski. Wystartowało aż 293 zawodników.

Świetnie spisali się zawodnicy Gwardii Zielona Góra, zdobywcy sześciu medali, z czego dwóch złotych. W klasyfikacji medalowej zielonogórzanie zajęli trzecie miejsce. Ustanowiono dwa indywidualne rekordy Polski, z czego jeden z nich, Grzegorz Długosz.

Najlepszą naszą zawodniczką była Sylwia Bogacka, która wywalczyła złoto i srebro. W pierwszej konkurencji, jej koronnej karabinie sportowym 3x20 po eliminacjach zajmowała dopiero szóste miejsce z wynikiem 571 punktów. W finale pokazała klasę. Nie dała jednak rady zawodniczce Białegostoku, Aleksandrze Szutko, która sensacyjnie wyprzedziła Bogacką. Szutko uzyskała w finale 456,3 pkt i wyprzedziła Bogacką o 1,5 punktu. W karabinie pneumatycznym Bogacka po eliminacjach zajmowała drugie miejsce mając 413,5 pkt. Finał zaczęła słabo zajmując miejsce w środku stawki. Potem było coraz lepiej. Zdobyła złoty medal wynikiem 246,0 pkt,. Natalia Kochańska była 11 - 410,0 pkt. Bardzo dobrze spisała się w karabinie sportowym 60 leżąc. Wywalczyła brązowy medal wynikiem 614,4 pkt.

Dużą niespodziankę sprawił gwardzista Grzegorz Długosz. Zielonogórzanin w pistolecie pneumatycznym w eliminacjach osiągnął trzeci wynik - 574. W finale strzelał bardzo dobrze, poprawił rekord Polski, uzyskał 241,8 punktu Blisko medalu był również Łukasz Mowczan, który w eliminacjach wyrównał rekord życiowy 572 punkty, z piątym wynikiem awansował do finału, w którym zajął czwarte miejsce -192,2 pkt. Seniorzy Gwardii w pistolecie pneumatycznym zdobyli jeszcze srebrny medal drużynowo (Długosz, Paweł Mały i Patryk Sakowski). Pistoleciarze Gwardii byli również widoczni w pistolecie dowolnym. Indywidualnie najwyższe miejsce 15 zajął Patryk Sakowski, ale drużyna (Roman Kędra, Mały i Długosz) wywalczyła brąz.

W pistolecie szybkostrzelnym indywidualnie najlepszy był siódmy Łukasz Mowczan - 559 pkt, a drużyna zajęła czwarte miejsce. Krystyna Macur w pistolecie sportowym awansowała do finału z szóstym wynikiem eliminacji 572 punkty, który jest jej nowym rekordem życiowym. W finale zajęła siódme miejsce - 12 trafień. Po mistrzostwach seniorów w najbliższy weekend czekają strzelców młodzieżowe mistrzostwa Polski i mistrzostwa Polski juniorów, a w kolejny finały XXIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, czyli mistrzostwa Polski juniorów młodszych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.