Szczuczyn: Budżet obywatelski 2020. Na zdrowie czy kamery? Do rozdania 50 tys. zł

Czytaj dalej
Fot. PanSG/CC BY-SA 4.0
Joanna Bajkiewicz

Szczuczyn: Budżet obywatelski 2020. Na zdrowie czy kamery? Do rozdania 50 tys. zł

Joanna Bajkiewicz

Instrumenty muzyczne dla orkiestry OSP, spotkania z fachowcami dla dzieci i młodzieży, a także monitoring i remont szatni hali sportowej to zadania, które znajdą się na karcie do głosowania w ramach Budżetu Obywatelskiego na przyszły rok. Głosowanie rusza już 30 września.

W ramach Budżetu Obywatelskiego na 2020 rok wpłynęły cztery propozycje zadań. Zespół koordynujący zakończył weryfikację formalno – prawną tych projektów. W poniedziałek 30 września rozpoczęło się głosowanie, które potrwa do 4 października.
Mieszkańcy mają do rozdysponowania 50 tys. zł. Mogą oddać swój głos na jedno zadanie małe o wartości do 10 tys. złotych oraz jedno zadanie duże o wartości do 40 tys. zł.

Na liście zadań małych znalazły się cykl spotkań i zajęć z trenerami sportowymi, dietetykami i innymi fachowcami, zajmującymi się zdrowym trybem życia. Oprócz zajęć teoretycznych na temat zdrowego odżywiania oraz prowadzenia aktywnego trybu życia, zaplanowano część treningową, by zaprezentować cykle ćwiczeń, które wykonywane codziennie poprawią sylwetkę. Drugim zadaniem jest zakup instrumentów muzycznych oraz podręczników do nauki gry na instrumentach dla dzieci i młodzieży z orkiestry OSP w Szczuczynie.

Na liście projektów dużych znalazło się z kolei wykonanie monitoringu miejskiego. W ramach tego zadania zainstalowane zostałoby 14 kamer, które rejestrowałyby obraz dzień i w nocy w okolicach: szkół, placu Tysiąclecia, parku, stawu czy ruin Siedziby Szczuków. Drugie duże zadanie to modernizacja szatni, która poprawi funkcjonalność hali sportowej dla osób niepełnoprawnych. Powstać mają szafki na ubrania, siedziska oraz miejsce na obuwie pozwalające zachować porządek i czystość. Dodatkowo zostanie zakupiony sprzęt do świetlicy: rzutnik, ekran, telewizor, ławki, biurka, gabloty, meble.

Ogłoszenie wyników zaplanowano na 10 października br.

Do czego służy serwis budzetalert.pl

W serwisie Budżet Alert dowiesz się, czy w Twojej gminie jest budżet obywatelski. Znajdziesz tu aktualny harmonogram, poznasz zasady zgłaszania projektów, dowiesz się kiedy i gdzie oficjalnie zgłosić projekt. Budżet Alert pozwala Ci również opublikować Twój pomysł, opisać, go, dodać zdjęcia, oznaczyć miejsce na mapie i przedstawić innym, aby zbudować poparcie. Jeśli nie masz pomysłu, u nas możesz znaleźć inspirację. Możesz również przeglądać pomysły, które proponują do realizacji mieszkanki i mieszkańcy Twojej najbliższej okolicy. Będziesz wiedział na co możesz zagłosować.

Budżet alert

Budżet alert - wszystkie informacje o budżecie obywatelskim

Joanna Bajkiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.