Magdalena Siemińska

Szkoła wciąż zamknięta. Dzieci czekały 2 godziny

Szkoła wciąż zamknięta. Dzieci czekały 2 godziny Fot. Magdalena Siemińska
Magdalena Siemińska

W środę znowu nie było zajęć w szkole w Monkiniach. Dzieci wprawdzie przyszły na zajęcia, ale budynek był zamknięty więc poszły do domu.

Nie pomogła, jak widać, interwencja kurator oświaty. Beata Pietruszka zobowiązała wójt do otwarcia placówki, ale ta zamierza zaskarżyć tę decyzję.

- Będę odwoływać się do ministra edukacji - zapowiada Dorota Winiewicz.

Dodaje, że funkcjonowanie placówki nie jest możliwe. Klucze do budynku może otrzymać wyłącznie dyrektor szkoły, a skoro go nie ma to obiekt pozostanie zamknięty.

Zapytaliśmy kuratorium, czy w związku z wcześniejszymi zapowiedziami zamierza zawiadomić wojewodę podlaskiego o niedopełnieniu przez wójt obowiązków.

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Magdalena Siemińska

Jestem dziennikarką tworzącą materiały o tematyce społecznej, kulturalnej, ale również politycznej. W czasie trwania mojej przygody z dziennikarstwem spotkałam się już wielokrotnie z problemami ludzi, które wcześniej, wydawałoby się, że bez wyjścia ostatecznie udało się rozwiązać. Swoją pracę określam jako przygodę i misję, a do każdego problemu naszych Czytelników staram się podchodzić w taki sposób w jaki chciałabym, aby podchodzono do mnie. Nie boję się pisania o sprawach trudnych, a wręcz przeciwnie te jeszcze bardziej mnie angażują. W publikowanych przeze mnie artykułach piszę także o wydarzeniach kulturalnych zarówno tych większych jak i mniejszych, staram się w nich uczestniczyć, a za pomocą przygotowywanej przeze mnie fotorelacji przekazać naszym Czytelnikom klimat każdego z wydarzeń.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.