Szpital Kopernika leczy raka laparoskopowo. Nowe zabiegi laparoskopowe w regionie łódzkim

Czytaj dalej
Fot. Szpital Kopernika
Patrycja Wacławska

Szpital Kopernika leczy raka laparoskopowo. Nowe zabiegi laparoskopowe w regionie łódzkim

Patrycja Wacławska

Oddział Chirurgii Onkologicznej Szpitala Kopernika w Łodzi rozszerza działalność o zabiegi wykonywane metodą laparoskopową. Pierwszy zabieg wykonano u pacjenta z nowotworem jelita grubego, u którego konieczne było usunięcie fragmentu narządu.

Laparoskopia stanowi standard leczenia na świecie. W Szpitalu Kopernika w Łodzi z powodzeniem zabiegi tą metodą przeprowadzane są od lat, ale do tej pory w regionie łódzkim rzadkość stanowiło wykorzystanie laparoskopii w onkologii.

Laparoskopia wiąże się z dużo mniejszą inwazyjnością zabiegów i szybszą rekonwalescencją pacjentów. W przypadku pacjentów onkologicznych jest to szczególnie ważne, gdyż dzięki temu mogą oni szybciej rozpocząć dalsze leczenie przeciwnowotworowe (np. chemioterapię, czy radioterapię).

Nowotwory jelita grubego są jednymi z najczęściej występujących. Potrafią rozwijać się latami, nie dając objawów. W trosce o mieszkańców województwa, w Szpitalu Kopernika w Łodzi funkcjonuje specjalny wielodyscyplinarny zespół specjalistów – Colon Cancer Unit.

Celem zespołu jest wieloetapowa opieka nad pacjentami z chorobami nowotworowymi jelita grubego, począwszy od wstępnej diagnostyki, poprzez wszystkie etapy leczenia, a także opieka po zakończonym procesie leczenia – w Poradni Chorób Jelita Grubego i Poradni Stomijnej.

Patrycja Wacławska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.