Sztafeta na 966 kilometrów. Gdzie? Tylko w Gniewkowie

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Nawrocki
Dariusz Nawrocki

Sztafeta na 966 kilometrów. Gdzie? Tylko w Gniewkowie

Dariusz Nawrocki

Znamy coraz więcej szczegółów niezwykłego biegu, do którego przygotowuje się gmina Gniewkowo. Chętni już mogą się zgłaszać.

W 966 roku Mieszko I przyjął chrzest. W tym roku przypada więc 1050. rocznica chrztu Polski. Z tej okazji w maju gniewkowianie chcą zorganizować oryginalny bieg na 966 kilometrów.

Ma to być sztafeta. Każdy z uczestników będzie miał do pokonania jedno z 3168 okrążeń gniewkowskiego rynku, czyli 305 metrów. Organizatorzy liczą na to, iż w imprezie udział weźmie ponad 3 tysiące biegaczy. Pierwszy zawodnik wystartuje 17 maja o godz. 16.30. Szacuje się, iż bieg trwać będzie nieprzerwanie przez około 93 godziny. Zakończy się więc 21 maja.

Każdy kto chce wziąć udział w tej sztafecie proszony jest o wypełnienie specjalnego formularza, który będzie można znaleźć na specjalnej stronie www.gniewkowo966.com. Strona wkrótce ma zostać uruchomiona.

„Aktualnie trwa rekrutacja biegaczy od grup zorganizowanych - przedstawicieli firm, jednostek, stowarzyszeń i wszelkich grup społecznych. Z początkiem marca otrzymane dane osobowe będziemy wprowadzać do systemu rejestracji. System ten w połowie marca zostanie uruchomiony również dla osób, które będą chciały pobiec indywidualnie” - informują organizatorzy.

System rejestracji online czynny będzie do 30 kwietnia lub do wyczerpania puli biegów. Po tym terminie zgłoszenia będą możliwe tylko w Biurze Organizatora, czyli w Urzędzie Miejskim w Gniewkowie (pokój nr 14). Każdy uczestnik, który ukończy bieg, otrzyma pamiątkowy gadżet. Szczegółowych informacji na temat biegu udzielają Paulina Rychczyńska (tel. 607 870 220) oraz Anna Nawrocka (tel. 730 998 879).

- Tę niesamowitą imprezę chcemy wpisać się też w obchody Dni Księstwa Gniewkowskiego - komentuje całe wydarzenie burmistrz Gniewkowa Adam Roszak.

- Chcemy do tego przedsięwzięcia zaangażować wszystkich mieszkańców - szkoły, przedsiębiorstwa, instytucje, stowarzyszenia, sołectwa, zespoły, tak by każdy miał w tej imprezie jakiś swój wkład.

Patronat nad imprezą zgodził się wziąć ks. abp Wojciech Polak, Prymas Polski. Gniewkowianie liczą również na patronat prezydenta RP Andrzeja Dudy.

Dariusz Nawrocki

Od zawsze chciałem pracować w mediach. Moje marzenie spełniło się w 2001 roku. Jestem dziennikarzem inowrocławskiego oddziału "Gazety Pomorskiej". Zajmuję się głównie tematyką samorządową i społeczną. Piszę o sprawach dotyczących powiatu inowrocławskiego i mogileńskiego. Moje teksty, galerie i filmy ukazują się na portalach pomorska.pl, inowroclaw.naszemiasto.pl i mogilno.naszemiasto.pl. Jestem kibicem sportowym, miłośnikiem przyrody i namiętnie słucham dobrej muzyki. Najlepiej relaksuję się w trakcie biegania leśnym duktami.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.