Taka walka tylko w derbach. SKS Hajnówka - Ślepsk 2:3

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Drażba
Wojciech Drażba

Taka walka tylko w derbach. SKS Hajnówka - Ślepsk 2:3

Wojciech Drażba

Podział punktów zadowolił obie strony. Suwalczanie zakończyli rundę jako lider, a SKS - w ósemce.

Potwierdziła się reguła, że z Hajnówki nikt trzech punktów nie wywozi. Prowadzeni przez Pawła Blomberga gospodarze rozegrali już ósmą pięciosetówkę na 10 spotkań. Po pierwszych od sześciu latach derbach województwa na zapleczu PlusLigi, mogą czuć podwójny niedosyt. Raz, że nie wykorzystali setbola i szansy na objęcie prowadzenia 2:0, dwa - że w tie-breaku byli już wyraźnie słabsi od przyjezdnych.

- W drugim secie prowadziliśmy 24:23, a potem sędzia nie odgwizdał przekroczenia linii przy zagrywce rywali - opowiada Paweł Blomberg. - Z drugiej strony, wyciągnęliśmy ze stanu 1:2. Należy więc się cieszyć z tego jednego punktu. W piątej partii Ślepsk już pokazał klasę, o wygranej gości zadecydowało doświadczenie takich graczy, jak Kamil Skrzypkowski, Łukasz Rudzewicz czy Wojciech Winnik.

We własnych szeregach trener SKS chwali wracającego do zdrowia Daniela Saczko, obu środkowych i Piotra Milewskiego, jedynego w drużynie, co stale podkreśla, rozgrywającego. Gdyby zdobył chociaż dwa-trzy punkty więcej w tie-breaku, bohaterem derbów z pewnością zostałby Rafał Faryna.

Wyraźną przewagę zdobyły drużyny z czołowej czwórki. Otwiera ją Ślepsk, który w całej rundzie przegrał jedynie ze Stalą Nysa.

- Dorobek nawet przekroczył nasze oczekiwania - przyznaje Wojciech Winnik, atakujący i prezes Ślepska. - Dwa punkty wywalczone w Hajnówce bardzo sobie cenimy. Jak to w derbach, więcej było determinacji i walki o każdą piłkę, niż taktyki i bezbłędnej gry.

Po zwycięstwie w Hajnówce, w suwalskiej ekipie zapanował szpital.

Do kontuzjowanego Mateusza Lindy dołączyli narzekający na urazy Piotr Lipiński, Karol Rawiak, Dawid Michel, Karol Rawiak i Adrian Hunek.

- Na szczęście, mają cały tydzień, żeby wrócić do ekipy i zagrać w Spale - kończy Winnik.

SKS Hajnówka - Ślepsk Suwałki 2:3 (25:22, 24:26, 19:25, 25:23, 11:15)

SKS: Piotr Milewski, Rafał Faryna, Daniel Saczko, Przemysław Gniewek, Radosław Sterna, Cezary Sapiński, Tomasz Kuś (libero) oraz Mateusz Bogus.

Ślepsk: Jan Tomczak, Wojciech Winnik, Jan Lesiuk, Kamil Skrzypkowski, Adrian Hunek, Łukasz Rudzewicz, Krzysztof Andrzejewski (libero) oraz Piotr Lipiński, Karol Rawiak, Daniel Szaniawski.

Wojciech Drażba

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.