Teatr Jaracza w Łodzi zaprasza Miłość Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory na teatralnej scenie

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Szymczak
Dariusz Pawłowski

Teatr Jaracza w Łodzi zaprasza Miłość Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory na teatralnej scenie

Dariusz Pawłowski

Pierwszą premierę nowego sezonu przygotowuje Teatr im. S. Jaracza w Łodzi. Będą to "Listy na (nie)wyczerpanym papierze" - na podstawie korespondencji i twórczości Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory oraz książki "Listy na wyczerpanym papierze" pod redakcją Magdy Umer.

Autorem adaptacji i reżyserem spektaklu jest Sławomir Narloch, student V roku Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie (dla młodego artysty jest to przedstawienie dyplomowe).

- Przygotowujemy ten spektakl, ponieważ - jakkolwiek to banalnie brzmi - warto opowiadać o miłości - podkreśla Sławomir Narloch. - To historia z gatunku tych, w które bardzo byśmy chcieli wierzyć: o spełnieniu marzenia o wielkim uczuciu. Jednak nasza opowieść przebiega na dwóch biegunach, bo taka miłość oznacza również koszty, jak tęsknota, ból, rozczarowanie.

W spektaklu oprócz listów, które pisali do siebie Agnieszka Osiecka i Jeremi Przybora pojawią się również, oczywiście, piosenki (m.in. „Miłość w Portofino”, „Umrzeć z miłości> „Dziewczyna pachnąca szczęściem”). Ich aranżacją i muzyką ilustracyjną zajął się Jakub Gawlik. Za przygotowanie wokalne odpowiada Magdalena Czuba, podczas spektaklu muzykę na żywo prezentować będzie Anna Dudek.

- Bardzo lubię łączyć teatr z muzyką - dodaje Sławomir Narloch. - Myślę też, że piosenki z tekstami Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory łączą pokolenia oraz pozostają ponadczasowe.

Autorami scenografii, kostiumów i reżyserii światła są Sonja Marczewski i Marek Idzikowski. Na scenie zobaczymy Agnieszkę Skrzypczak, Elżbietę Zajko, Marka Nędzę i Łukasza Stawowczyka.

- To historia miłosna w sumie prosta, ale także dlatego uniwersalna - zauważa Marek Nędza. - Interesujące jest to, że oni zanurzyli ją w swojej twórczości, poetyckości. Jednocześnie swoje uczucie w poetycki sposób tworzyli.

Realizatorzy przedstawienia przyznają, że na scenie nie zamierzają po prostu opowiedzieć historii wyjątkowej relacji Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory.

- Nie będzie to spektakl biograficzny, ale opowieść o uczuciach, które są w każdym z nas - zapewnia Sławomir Narloch. - Dlatego nasi bohaterowie nie noszą imion Agnieszka i Jeremi, tylko oznaczyliśmy ich literami A. i J.

Spektakl „Listy na (nie)wyczerpanym papierze” będzie prezentowany na Scenie Kameralnej Teatru im. S. Jaracza. Premiera 17 września, przedstawienie będzie można zobaczyć też 18, 19 i 21 września.

Dariusz Pawłowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.