To było wielkie święto sportowej rodziny Podlasia

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Dariusz Klimaszewski

To było wielkie święto sportowej rodziny Podlasia

Dariusz Klimaszewski

W sobotę uhonorowaliśmy zwycięzców 62. Plebiscytu „Gazety Współczesnej” i Czempionów Podlasia 2016.

- To był mój najlepszy sezon w karierze. Udało mi się przebiec cały rok w zdrowiu, a start w Rio de Janeiro był ukoronowaniem mojej dotychczasowej przygody ze sportem - powiedziała nam sprinterka UKS 19 Bojary Białystok Klaudia Konopko - zwyciężczyni 62. Plebiscytu „Gazety Współczesnej” na 10 Najpopularniejszych Sportowców Województwa Podlaskiego w 2016 roku.

Klaudia Konopko na plebiscytowym podium wyprzedziła oszczepniczkę Hańczy Suwałki Marię Andrejczyk oraz futbolistę amerykańskiego Tomasza Zubryckiego.

W sobotę w Hotelu Gołębiewski, podczas Podlaskiej Gali Olimpijskiej, uhonorowaliśmy także laureatów naszego drugiego plebiscytu „Czempioni Podlasia 2016”.

Kibice w każdym z powiatów województwa podlaskiego zgłosili kandydatów w pięciu kategoriach. Zwycięzcy każdej z nich rywalizowali później w wojewódzkim finale, a najlepszym z nich pogratulowaliśmy i nagrodziliśmy właśnie podczas Gali Olimpijskiej.

- Sport odgrywał w moim życiu ważną rolę od dzieciństwa i tak pozostało do dnia dzisiejszego. Rodzice są również nauczycielami wychowania fizycznego i to oni zaszczepili we mnie miłość do sportu - mówiła Joanna Kleszczewska zwyciężczyni w kategorii Nauczyciel Wychowania Fizycznego. Pani Joanna uczy dzieci i młodzież popularnego wuefu w SP 3 i PG 28 w Białymstoku.

- Kolejne lata swojego życia łączę z pływaniem, dużo i ciężko trenuję bym mógł dalej reprezentować swój kraj na arenie międzynarodowej - mówił z kolei Piotr Sadłowski pływak MUKS Olimpijczyków Suwałki, który wygrał w kategorii Uczeń Sportowiec.

Po uhonorowaniu najpopularniejszych sportowców i zwycięzców Plebiscytu „Czempioni Podlasia 2016” odbyło się ogłoszenie wyników XXI Rankingu Podlaskiej Rady Olimpijskiej Polskiego Komitetu Olimpisjkiego, o którym piszemy na stronie 21.

Partnerem Głównym plebiscytów „Gazety Współczesnej” był Yuniversal Podlaski, developer mieszkań w Białymstoku, Warszawie, Ełku i Suwałkach.

Partnerami byli: SsangYong Autoserwis Księżyno, jedyny na Podlasiu dealer koreańskiej marki SsangYong, Zakład Doskonalenia Zawodowego Białystok, Elite Optyk Malinowscy.

Dariusz Klimaszewski

Dziennikarz od 1982 roku, kierownik działu sportowego Gazety Współczesnej i Kuriera Porannego, od 2001 roku wydawca Gazety Współczesnej.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.