Mariusz Klimaszewski

To Janusz Wójcik wprowadził Jagiellonię na salony

Janusz Wójcik wskazywał drużynom takie drogi, których inni trenerzy nie widzieli. Fot. Polska Press Janusz Wójcik wskazywał drużynom takie drogi, których inni trenerzy nie widzieli.
Mariusz Klimaszewski

Janusz Wójcik był trenerem bardzo wyrazistym, osobowością polskiego futbolu. Dosadny w słowach i porównaniach zyskiwał przyjaciół, ale i wrogów. Dla niego nie było szarości, tylko biel albo czerń. Zmarł w poniedziałek, 20 listopada, dwa dni po swoich 64 urodzinach.

Janusz wprowadził do Jagiellonii wielki optymizm. Pokazał, że w Białymstoku można dużo osiągnąć. Było mu łatwiej realizować swoje sportowe pomysły, gdyż był człowiekiem z zewnątrz - tak wspomina Wójcika trener Mirosław Mojsiuszko, który w 1986 r. został asystentem zmarłego w miniony wtorek architekta pierwszego wielkiego sukcesu białostockiego klubu - awansu w 1987 r. do

Pozostało jeszcze 92% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Mariusz Klimaszewski

Nazywam się Mariusz Klimaszewski i kieruję Działem Sportowym "Gazety Współczesnej" i "Kuriera Porannego". Zajmuję się tematyka sportową. Opisuję najważniejsze wydarzenia sportowe w regionie od 1985 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.