Tomasz: Chcę, aby ksiądz już nikogo więcej nie skrzywdził

Czytaj dalej
Fot. Joanna Bajkiewicz
Joanna Bajkiewicz

Tomasz: Chcę, aby ksiądz już nikogo więcej nie skrzywdził

Joanna Bajkiewicz

Tomek postanowił przerwać milczenie. Chciał, by duchowny odpowiedział za wyrządzone krzywdy. Wiedział jednak, że najpierw musi zdobyć dowody.

Tomasz ma 21 lat, pracuje jako kierowca w piekarni. Spotykamy się w niewielkim mieszkaniu jego kolegi, oddalonym od jego rodzinnej miejscowości. Pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne. Wygląda na normalnego chłopaka. Dopiero, kiedy zaczynamy rozmowę da się zauważyć, że to spotkanie emocjonalnie sporo go kosztuje. Jego głos jest bardzo cichy, niepewny, a postawa wycofana. Często spuszcza wzrok, krzyżuje ręce, kilka razy musimy przerwać rozmowę, by mógł powstrzymać napływające do oczu łzy. Ciężko przechodzą mu przez gardło słowa opisujące sytuacje, które spotykały go na plebani. Przeprasza za słowa, opisujące niewłaściwe zachowanie księdza. Pokazuje zgromadzone przez niego nagrania, by udowodnić, że to o czym mówi, to nie wyssane z palca historie.

W dalszej części artykułu przeczytasz m.in.:

 • O dramatycznych wydarzeniach na plebanii,
 • O metodach molestowania, jakich dopuszczał się ksiądz,
 • Co się stało, gdy sprawa wyszła na jaw.

 

 

 

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Joanna Bajkiewicz

"Dziennikarstwo to coś więcej niż zawód, to sposób patrzenia na świat". Nie mam ograniczeń. Piszę o wszystkim, co dotyczy regionu: od historii ludzi z pasją, przygód na końcu świata, konfliktów sąsiedzkich, po inwestycje, relacjonowanie procesów sądowych, wypadki czy politykę. Kieruję Oddziałem Gazety Współczesnej w Łomży, ale zajmuję się nie tylko tym, co dzieje się w powiecie łomżyńskim, ale i zambrowskim, kolneńskim oraz grajewskim.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.