Joanna Bajkiewicz

Tomasz Waldziński: Na korcie rodzice muszą mieć kamienną twarz

Tomasz Waldziński: Na korcie rodzice muszą mieć kamienną twarz Fot. Jacek Bochenko
Joanna Bajkiewicz

Po raz dziewiąty z rzędu UKS „Return” Łomża został – w rankingu Polskiego Związku Tenisowego – najlepszym klubem w woj. podlaskim. Bez wątpienia duża w tym zasługa dr Tomasza Waldzińskiego, trenera i... naukowca.

Młodzi zawodnicy łomżyńskiego klubu wygrywają prestiżowe, ogólnopolskie turnieje oraz stawiają pierwsze kroki w zmaganiach międzynarodowych, a organizowane od 2005 roku zawody nad Narwią cieszą się zainteresowaniem tenisistów z całego kraju.

Trener Tomasz Waldziński, zaznacza, że ostatni rok – z uwagi na pandemię koronawirusa – i tak był znacznie słabszy niż poprzednie. Zawodnicy trenowali bowiem na kortach zdecydowanie mniej, a do tego swoje treningi ogólnorozwojowe realizowali samodzielnie, w domach, czy w lesie.

– Na około 300 licencjonowanych klubów tenisowych zajęliśmy 81. miejsce w kraju, ale stać nas na dużo więcej. W poprzednich latach zdarzyło nam się mieć nawet 46. pozycję w kraju - podkreśla Waldziński.

Nie ukrywa, że tenis cieszy się w Łomży powodzeniem, choć on sam nie poświęca zbyt wiele czasu na reklamowanie go w mediach społecznościowych.

– Inni znajomi trenerzy uważają, że to mój duży błąd, ale ja wiem, że nie wszystko, co pokazuje się na stronach internetowych czy na Facebooku, jest prawdziwe, czy często „przerysowane” – stwierdza z rozczarowaniem – Poza tym wolę swoją energię przekierować na pracę z zawodnikiem – tłumaczy.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Bajkiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.