Tramwaj do Fordonu: dziś w końcu odjazd

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Mateusz Mazur

Tramwaj do Fordonu: dziś w końcu odjazd

Mateusz Mazur

Linia do Fordonu startuje z ponad 2-tygodniowym opóźnieniem.

- Jesteśmy w stu procentach gotowi i czekamy na sygnał do startu - zapowiada Krzysztof Kosiedowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. A przysłowiowy wystrzał nastąpił dokładnie o 4.38 z pętli Łoskoń, skąd wyruszył pierwszy tramwaj z Fordonu. Inwestycja warta grube miliony wreszcie została domknięta, a mieszkańcy mogą korzystać z wygodnego połączenia z największą dzielnicą.

Władze zaplanowały również oficjalną uroczystość otwarcia linii. Rozpocznie się o godzinie 12 przy awaryjnej pętli Przylesie (ulica Korfantego).

Oprócz tradycyjnego przecięcia wstęgi zaplanowano dla bydgoszczan szereg atrakcji. Nowoczesnemu taborowi będzie można przyjrzeć się z bliska. Do podziwiania będzie też wystawa fotograficzna „Bydgoska historia tramwajów”. Zadbano również o część artystyczną, a w koncercie na żywo wystąpi zespół Singin’Birds. Będzie też okazały tort dla każdego mieszkańca. Dzisiaj możemy spodziewać się temperatury poniżej zera, więc główny wykonawca inwestycji - firma Gotowski ufundowała dla wszystkich ciepłą grochówkę. Jak zapowiada ratusz na pętli i przystankach tramwajowych będą rozdawane również okolicznościowe kartki pocztowe.

Przypomnijmy także, że jeszcze w starym roku rada miasta przyjęła uchwałę, dotyczącą bezpłatnych przejazdów linią tramwajową do Fordonu. Zarówno dzisiaj, jak i jutro na czterech liniach: 3 (Wilczak - Łoskoń), 5 (Rycerska - Łoskoń), 7 (Kapuściska - Niepodległości) oraz 10 (Las Gdański - Niepodległości) na całej ich długości można podróżować bezpłatnie.

Mateusz Mazur

Absolwent dziennikarstwa na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. W Gazecie Pomorskiej od 2014 roku. Początkowo w dziale miejskim, a od 2018 roku wydawca i dziennikarz portalu internetowego www.pomorska.pl


Poza pracą kibic sportowy na pełen etat. Fan dobrej muzyki, wycieczek rowerowych i gier planszowych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.