Trasa S3 jest jak magnes

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Marek Białowąs

Trasa S3 jest jak magnes

Marek Białowąs

Jeszcze w tym roku będzie gotowe centrum handlowe Quick Park przy trasie szybkiego ruchu

- Teraz kończymy już roboty ziemne, doprowadzenie mediów na teren budowy - mówi Sławomir Tekieli, z firmy AMB Group Polska, która jest wykonawcą inwestycji. - Do końca roku, jeśli nie będzie niespodzianek wszystko ma być gotowe łącznie z pozwoleniem na użytkowanie obiektu.

Na początku czerwca inwestor przystąpił do prac ziemnych. Inwestor, spółka real2B zapowiada, że na powierzchni ponad 3 tys. mkw. znajdzie się siedem sklepów. Wśród najemców, którzy już podpisali umowy znajdują się firma Pepco, która będzie miała salon o pow. 450 mkw. Jest to międzynarodowa sieć sklepów oferujących odzież i artykuły przemysłowe codziennego użytku. Wcześniej już było wiadomo, że swój sklep otworzy tam sieć obuwnicza CCC oraz firma Spar z artykułami spożywczymi.

Chyba najbardziej znaną firmą w Quick Parku będzie McDonalds. Lokal będzie wyposażony w wydzieloną częścią McCafe, funkcją McDrive, ogródkiem z miejscami siedzącymi oraz placem zabaw dla dzieci. Tuż przy budowanym centrum do dyspozycji podróżnych jest już gotowa stacja benzynowa Shell. Inwestor zapowiadał w czerwcu, że całe centrum będzie gotowe już w listopadzie br.
Wątpliwości co do terminu ukończenia budowy nie miał w czerwcu burmistrz Sulecho-wa Ignacy Odważny, który podkreślił, że inwestycja jest ważna dla miasta. Będą nowe miejsca pracy i dodatkowe wpływy do samorządowej kasy z tytułu podatku od nieruchomości i podatku PIT od nowo zatrudnionych.

- Dziś buduje się w ekspresowym tempie i jak mnie zapewniono, do listopada wszystko ma być gotowe - powiedział ,,GL’’ burmistrz.
Co więcej, radny Sulechowa i wiceprzewodniczący rady miejskiej Radosław Murkowski poinformował w internecie, że 20 lipca, podczas sesji rady gminy burmistrz przekazał informację, że otwarcie restauracji McDonalds w Sulechowie przewidziane jest na dzień 7 grudnia, natomiast galerii handlowej na 30 listopada br.

- W samym McDonaldzie znajdzie pracę około 60-70 osób, a rekrutacja już się rozpoczęła. Choć nie jest to produkcja, to lepsze to, niż nic - skomentował informację R. Murkowski.

Jak widać ostrożniejszy w prognozach jest przedstawiciel wykonawcy, który mówi o zakończeniu prac do końca roku.

- W sierpniu zaczną się już prace naziemne - mówi S. Tekieli. - Obiekt handlowy ma mieć 3,3 tys. m kw. Oddzielny wykonawca będzie budował restaurację, przy której ma być około 100 miejsc parkingowych.

Real2B Development to spółka deweloperska, która działa na rynku nieruchomości nie tylko w Polsce. Buduje od podstaw projekty komercyjne (w tym: centra handlowe i biurowe, obiekty wielofunkcyjne, hotele, magazyny) oraz mieszkania. Spółka zachwala swoją kolejną inwestycję na stronie internetowej podkreślając, że oferta jest skierowana do 95 tys. mieszkańców powiatu zielonogórskiego, a przez Sulechów przebiega droga krajowa nr 32 oraz trasa S3.

- Wydaje mi się, że to właśnie droga ekspresowa przyciągnęła inwestorów - komentuje informację o budowie pan Stanisław, jeden z mieszkańców Sulechowa. - To nowe centrum handlowe będzie w dużej mierze korzystać z położenia przy tej trasie. Dla miejscowych są przecież niedawno otwarto nowe sklepy przy markecie Intermarche. Jednak każda inwestycja w mieście cieszy.

Warto przypomnieć, że tak jak w przypadku Quicka Parku gmina chce wykorzystać swoje położenie przy S3 sprzedając grunty inwestycyjne objęte terenem działania Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Gmina dysponuje łącznie 20 ha gruntów. Każdy inwestor, który zadeklaruje utworzenie co najmniej 30 miejsc pracy otrzyma zwolnienie z płacenia podatku od nieruchomości na okres 3 lat.

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.