Trójka lekkoatletów Podlasia z szansą na start w Belgradzie

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Adam Muśko

Trójka lekkoatletów Podlasia z szansą na start w Belgradzie

Adam Muśko

Zawodnicy białostockich klubów Podlasia i Bojar uzyskali dobre wyniki w startach halowych.

W Wiedniu rywalizowała Paulina Mikiewicz-Łapińska z Podlasia. Biegaczka trenowana przez Tomasza Dąbrowskiego wygrała swoją serię biegu na 800 metrów. Jej rezultat to 2:05,83 min. Minimum na mistrzostwa Europy w Belgradzie (3 - 5 marca) to 2:03,00 min.

- Specjalnie pojechaliśmy do Wiednia, aby powalczyć o minimum na Belgrad, ale niestety organizatorzy ustawili Paulinę w piątej słabej serii - mówi Dąbrowski. - Oczywiście wygrała swój bieg , ale aby powalczyć o minimum na mistrzostwa Europy musi mieć znacznie silniejszą konkurencję. W najmocniejszej serii zawodniczki właśnie pobiegły nawet poniżej 2:03,00 min. I tylko szkoda, że zabrakło tam Pauliny. Mam nadzieję, że w silniejszej konkurencji pobiegnie 10 lutego na mityngu Copernicus Cup w Toruniu.

Większa grupa lekkoatletów Podlasia startowała na zawodach w Spale. Najwartościowszy wynik uzyskała kulomiotka Klaudia Kardasz. Podopieczna Przemysława Zabawskiego wygrała z wynikiem 16.74 m, czyli o dwa centymetry gorszym od halowego rekordu życiowego. Minimum na Belgrad wynosi 17 metrów. Skok w dal wygrał Bartosz Chojnowski - 7,02 m. Natomiast jego koleżanka klubowa Magdalena Żebrowska w tej konkurencji zajęła czwartą pozycję - 5,58 m. Dwoje tych skoczków prowadzi trener Robert Nazarkiewicz.

- Bardziej wartościowy wynik jest Bartka, ale on i Magda bardziej przygotowują się do sezonu letniego, a teraz są jeszcze w trakcie ciężkiej pracy - mówi Nazarkiewicz.

Ponadto w biegu płotkarzy na 60 metrów zwyciężył Paweł Suproń - 8,22 s. W tej konkurencji w kategorii do lat 20 Artur Dakowicz był drugi - 8,27 s.

Oprócz Mikiewicz-Łapińskiej i Kardasz o Belgrad walczy także płotkarz Podlasia Damian Czykier. W poprzedni weekend we Francji zawodnik na 60 metrów przez płotki uzyskał 7,81 s, a minimum wynosi 7,75 s.

Drugie miejsce w Spale na 60 metrów z wynikiem 7,58 s zajęła olimpijka z Rio de Janeiro (była w składzie sztafety 4x100 m) Klaudia Konopko z Bojar Białystok

- Powoli wchodzimy w sezon halowy i będziemy mieli coraz więcej startów - mówi Mieczysław Sutyniec, trener Bojar. - Wynik 7,58 s uważam za bardzo dobry, gdyż Klaudia jest jeszcze w ciężkim treningu. Poprzedni sezon zaczynała od wyniku 7,68 s. Jeżeli w tym sezonie pobiegnie 7,40 s to będziemy zadowoleni.

W startach halowych nie zobaczymy najprawdopodobniej innych czołowych zawodniczek Bojar: Katarzyny Sokólskiej i Martyny Dąbrowskiej. Obie były rezerwowymi sztafet w Rio.

- Sokólska jest zainteresowana zawodową służbą wojskową i w związku z tym ma teraz wiele innych obowiązków i najprawdopodobniej starty zacznie latem - tłumaczy Sutyniec. - Natomiast Dąbrowska ma lekką kontuzję i chyba nie będziemy ryzykowali i odpuścimy sezon halowych.

Z białostockich juniorów w Spale Karolina Łozowska z Podlasia była czwarta na 300 metrów. Z kolei na 60 metrów w kategorii do lat 18 pierwsza była dwójka sprinterów z Bojar. Wygrał Michał Tarnowski (7,11 s), a drugi był Artur Łęczycki (7,12 s).

Halowe mistrzostwa Polski seniorów zostaną rozegrane w dniach 18 - 19 lutego w Toruniu.

Adam Muśko

Po kilkunastu latach pisania sport w Białymstoku i województwie podlaskim nie ma dla mnie tajemnic. Najbardziej interesuję się piłką nożną, koszykówką i lekkoatletyką. Często można mnie spotkać na wydarzeniach sportowych i to nie tylko tych najważniejszych. Lubię obserwować i opisywać zmagania w sportach niszowych, czy ekstremalnych. Interesuję się także historią Igrzysk Olimpijskich, czytam biografie znanych sportowców.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.wspolczesna.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.