Trwa Międzynarodowy Festiwal Sztuki Trzebiatowskiego

Czytaj dalej
Fot. Maria Eichler
Maria Eichler

Trwa Międzynarodowy Festiwal Sztuki Trzebiatowskiego

Maria Eichler

Trwa Międzynarodowy Festiwal Sztuki Trzebiatowskiego, artysty, który urodził się w Chojnicach, a na stałe mieszka w Krakowie.

W Galerii Brama Bielańska na warszawskiej Cytadeli w dniu urodzin Janusza Trzebiatowskiego - 9 lipca - odbył się wernisaż ekspozycji „Pastele” z okazji 80. urodzin artysty.

Janusz Trzebiatowski to malarz, plakacista, rzeźbiarz, scenograf, medalier i poeta. Jest autorem ponad trzech tysięcy prac, które znajdują się w ponad stu muzeach świata. Wystawa w Galerii Brama Bielańska to jedno z wielu przedsięwzięć zorganizowanych z okazji jubileuszu artysty. Jak pisaliśmy, będzie on prezentował rozmaite swoje prace w Krakowie, Wrocławiu, Norymberdze, ale także w rodzinnych Chojnicach.

- Było bardzo miło, a o Chojnicach wspominałem kilkakrotnie - komentuje nam inaugurację swojego festiwalu w Warszawie. - Dostałem najwyższe odznaczenie od marszałka województwa mazowieckiego, ale zaraz potem obmyślałem już kolejny plan działań.

Jak podkreśla, zmienił plan listopadowej wystawy w Operze w Krakowie i przyjął też nową propozycję - pokazania swoich najnowszych medali o bardzo nowoczesnej formie w pałacu w Krzysztoforach. - To będzie na przełomie maja i czerwca 2018 r. - informuje. - I dobrze się zapowiada, bo to prace zmierzające ku czystej formie, w których wykorzystuję m.in. szkło.

Na Światowe Dni Młodzieży pokaże też medale poświęcone Janowi Pawłowi II. A generalnie jest w optymistycznym nastroju i ma zapał do pracy.

- Trochę jeszcze na te moje wystawy muszę namalować - śmieje się.

Maria Eichler

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.