Trzy pytania do... Katarzyny Dziedzik z UwB

Czytaj dalej
Fot. Archiwum prywatne

Trzy pytania do... Katarzyny Dziedzik z UwB

W tym roku Uniwersytet w Białymstoku obchodzić będzie swoje 20-lecie. Zapytaliśmy rzeczniczkę prasową, co w związku z tym przygotowuje uczelnia.

W tym roku Uniwersytet w Białymstoku ma swoje święto...

- Tak, obchodzimy jubileusz 20-lecia samodzielności. Od 1968 r. działała w Białymstoku Filia Uniwersytetu Warszawskiego. Natomiast 19 czerwca 1997 r. Sejm przyjął ustawę powołującą do życia UwB jako trzynasty uniwersytet w Polsce. Zatem dokładna dwudziestka „stuknie” nam w czerwcu.

Czy z tej okazji przygotowano specjalne atrakcje?

- Oczywiście. Najważniejszy punkt obchodów będzie 22 czerwca, wtedy zostanie nadany tytułu doctor honoris causa maestro Jerzemu Maksymiukowi. Dzień wcześniej planujemy spotkanie promocyjne wydanej przez wydawnictwo UwB monografii dotyczącej maestro Maksymiuka. A 23 czerwca odbędzie się koncert, którego gwoździem programu będzie występ białostockiego rapera Ciry. Jednak świętować zaczniemy już wcześniej. W ostatnią sobotę karnawału odbędzie się uniwersytecki bal charytatywny. W połowie marca podsumujemy rozwój naukowy naszej uczelni, a na zakończenie obchodów - na początku października - planujemy konferencję naukową, podczas której będziemy mówić o roli UwB w kontekście regionu.

Trwa też wielka zbiórka zdjęć dotyczących działalności UwB?

- Chcielibyśmy zebrać jak najwięcej zdjęć dokumentujących historię uczelni. Oczywiście mamy w swoich zasobach takie, które były wykonywane przy okazji różnych uroczystości, ale życie uniwersytetu to nie tylko te oficjalne spotkania. Bardzo liczymy na to, że nasi obecni, a zwłaszcza byli studenci i pracownicy, przekażą nam zdjęcia, które mają w prywatnych zasobach. Chcielibyśmy wykorzystać te fotografie w naszych publikacjach i wystawach jubileuszowych. Dostarczać je można na trzy sposoby: przesłać w formie elektronicznej, pocztą tradycyjną lub przynieść osobiście do działu promocji UwB. Na fotografie czekamy do 30 kwietnia.

Więcej informacji na: http://www.uwb.edu.pl./20lat

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.