Tur na dobrej fali do Kielc. Żubry podbudowane do stolicy

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Adam Muśko

Tur na dobrej fali do Kielc. Żubry podbudowane do stolicy

Adam Muśko

Tur Basket Bielsk Podlaski gra o pierwszą czwórkę, a Żubry Białystok o udział w play-off.

Do zakończenia rundy zasadniczej zostało pięć kolejek. Cel bielszczan to wyprzedzenie czwartej w tabeli drużyny ŁKS AZS Łódź.

- Najbardziej prawdopodobne jest, że w play-off zagramy właśnie z łódzkim zespołem -kalkuluje Kamil Zakrzewski, trener Tura. - ŁKS jest drużyną, którą jesteśmy w stanie pokonać u siebie i na wyjeździe, ale lepiej jest zająć czwarte miejsce i mieć przewagę własnego boiska. Także musimy wszystkie spotkania wygrać i liczyć na to, że ŁKS będzie gubił punkty.

Tur, który wygrał cztery ostatnie mecze, w sobotę zagra na wyjeździe z AZS UJK Kielce. W pierwszej rundzie podopieczni Zakrzewskiego pokonali tego rywala 80:65.


- To niebezpieczny przeciwnik, który może wygrać z każdym w tej lidze - twierdzi Zakrzewski. - Na szczęście oprócz Mateusza Bala wszyscy są zdrowi i do mojej dyspozycji.

Natomiast Żubry także na wyjeździe zagrają z drużyną Shmoolky Warszawa. Białostoczanie zajmują ósme miejsce, ostatnie które daje udział w play-off, warszawianie są dwie pozycje niżej.

- Walczymy o udział w play-off i teraz przed nami decydujące spotkania - mówi Jakub Jakubiec, trener Żubrów. - W ostatnich kolejkach zagramy z zespołami z dolnej części tabeli, czyli oprócz Shmoolek mamy Sokół Ostrów Mazowiecka, AZS UJK Kielce, KKS Kutno i Rosa Radom. Tak więc są to drużyny, które tak jak my walczą o ósemkę, albo o miejsca 9 - 10, które dają utrzymanie bez grania w barażach.

Zawodnicy Żubrów są podbudowani ostatnią wygraną u siebie nad UMCS Lublin.

Andrzej Misiewicz z Żubrów Białystok po ponad dwóch miesiącach przerwy wrócił do gry
Anatol Chomicz

- Widać, że to zwycięstwo wpłynęło na nas pozytywnie - twierdzi Jakubiec. - Ale mamy jeszcze trochę problemów, bo Andrzej Misiewicz wciąż nie jest w pełnej dyspozycji po kontuzji, a zagrać nie będzie mógł Mateusz Niewiński. Także jeszcze nam brakuje do pełnej rotacji. W zespole Shmoolek będziemy musieli mocniej przypilnować rozgrywającego Rafała Piesio, który mądrze prowadzi ten zespół.

W meczu pierwszej rundy Żubry u siebie pokonały Smoolky 102:91.

Program 22. kolejki

Sobota: Stal Stalowa Wola - AZS Echo Kielce, AZS UJK Kielce - Tur Basket Bielsk Podlaski (godz. 17), UMCS Lublin - Księżak Łowicz.

Niedziela: KK Warszawa - Rosa-Sport Radom

Sokół Ostrów Mazowiecka - Start Lublin, KKS Kutno - ŁKS AZS Łódź, Shmoolky Warszawa - Żubry Leo-Sped Białystok (godz. 18).

Adam Muśko

Od początku pracy w mediach lokalnych zajmowałem się tematyką sportową. Z Gazetą Współczesną i Kurierem Porannym jestem związany od 2016 roku. Natomiast od 2021 roku w obu tych tytułach pracuję jako dziennikarz online. Moim zadaniem jest jak najszybsze dostarczenie czytelnikom rzetelnych, zweryfikowanych informacji o regionie.   

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.