Turystyka w Kujawsko-Pomorskiem. W 2021 roku zwiększyła się liczba udzielonych noclegów

Czytaj dalej
Fot. Marek Weckwerth
Marek Weckwerth

Turystyka w Kujawsko-Pomorskiem. W 2021 roku zwiększyła się liczba udzielonych noclegów

Marek Weckwerth

W województwie kujawsko-pomorskim w 2021 r. w stosunku do roku poprzedniego zwiększyła się liczba udzielonych noclegów, liczba korzystających z bazy noclegowej oraz stopień wykorzystania miejsc noclegowych w turystycznych obiektach noclegowych - informuje Urząd Statystyczny w Bydgoszczy.

W 2021 r. turystyka była sektorem, który wciąż doświadczał skutków pandemii COVID-19. Liczba osób korzystających z noclegów w turystycznych obiektach noclegowych była uzależniona od obowiązujących ograniczeń w działalności związanej z prowadzeniem usług hotelarskich. W okresie letnim i jesiennym przy łagodniejszych obostrzeniach sytuacja w turystyce była zbliżona do tej sprzed pandemii.

Na przełomie maja i czerwca możemy zauważyć wyraźny wzrost stopnia wykorzystania miejsc noclegowych ogółem związany ze zwiększaniem limitów obłożenia w obiektach w tym okresie. Najczęściej z miejsc noclegowych w Kujawsko-Pomorskiem korzystano w lipcu i sierpniu.

Turyści krajowi stanowili zdecydowaną większość korzystających z turystycznej bazy noclegowej. Najczęściej korzystali z hoteli oraz zakładów uzdrowiskowych.

Można było również zauważyć zwiększenie liczby turystów zagranicznych odwiedzających kujawsko-pomorskie. Najliczniejszą grupę stanowili Niemcy. Kolejne liczne grupy osób korzystających z noclegów stanowili mieszkańcy Ukrainy i Hiszpanii.

Więcej czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.