Wojciech Mąka

Tytonik spod lady? Ależ proszę bardzo...

W tym samochodzie w workach było 200 kg tytoniu bez akcyzy. Wartość towaru to około 150 tysięcy złotych. Fot. Izba administracji skarbowej W tym samochodzie w workach było 200 kg tytoniu bez akcyzy. Wartość towaru to około 150 tysięcy złotych.
Wojciech Mąka

W kilku sklepach monopolowych w mieście można kupić nie do końca legalny tytoń. Trzeba jednak wiedzieć gdzie i kogo pytać. Proceder rozkwita.

Po zmianie przepisów, z małych sklepów monopolowych w mieście poznikały nielegalne dziś automaty do gry, wówczas porozstawiane i pozasłaniane we wszystkich możliwych zakamarkach. Teraz wygląda na to, że pojawił się dla służb nowy cel - tytoń i papierosy bez znaków akcyzy. Oczywiście sprzedawane spod lady.

Tylko dla stałych klientów

Handel tym towarem jest dość trudny, bo wiąże się z łamaniem prawa. Dlatego trafić do miejsca, gdzie lewe fajki można dostać, jest ciężko komuś, kto nie jest znany „na rejonie” jako stały klient.

Mimo to ustaliliśmy, że w kilku sklepach w naszym mieście tytoń można spokojnie, po atrakcyjnych cenach, kupić. I wcale nie są to okolice znanego już wcześniej funkcjonariuszom celnym placu Piastowskiego. Ten teren jest akurat od długiego czasu regularnie kontrolowany przez Krajową Administrację Skarbową.

w dalszej części artykułu:

 • jak przemycany jest nielegalny tytoń?
 • sukcesy regionalnych celników
 • co grozi za obrót nieleganym tytoniem
Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Wojciech Mąka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.