Magdalena Siemińska

Uczniowie i ich rodzice codziennie przychodzą pod szkołę, ale drzwi są zamknięte

Uczniowie i ich rodzice codziennie przychodzą pod szkołę, ale drzwi są zamknięte
Magdalena Siemińska

Mimo że od rozpoczęcia roku szkolnego minął już prawie tydzień, w szkole w Monkiniach ciągle nie ma lekcji. Uczniowie codziennie przychodzą i odchodzą z kwitkiem. Wojewoda podlaski dał pani wójt gminy Nowinka czas do 10 września. Jeśli do tej pory szkoła nie ruszy, wojewoda będzie wnioskował o odwołanie szefowej gminy ze stanowiska.

Batalia o istnienie szkoły w Monkiniach (gm. Nowinka) trwa od ponad tygodnia. Placówka, mimo że rok szkolny powinien się w niej rozpocząć w miniony poniedziałek, ciągle jest zamknięta.

Przypomnijmy, że wójt gminy Nowinka, Dorota Winiewicz, złożyła wniosek w sprawie likwidacji tej szkoły już wiosną br., jednak nie uzyskała na to zgody podlaskiego kuratora oświaty. Wszystko skomplikowało się jeszcze bardziej, kiedy dyrektor szkoły w Monkiniach zrezygnowała z pełnionej funkcji, zaś dwie nauczycielki przeniosły się do szkoły w Nowince.

W dalszej części artykułu przeczytasz m.in.:

  • Rozgoryczeni rodzice tłumaczą, że  5 lat temu pani wójt zapewniała ich, że nie dopuści do likwidacji szkoły. 
Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Magdalena Siemińska

Jestem dziennikarką tworzącą materiały o tematyce społecznej, kulturalnej, ale również politycznej. W czasie trwania mojej przygody z dziennikarstwem spotkałam się już wielokrotnie z problemami ludzi, które wcześniej, wydawałoby się, że bez wyjścia ostatecznie udało się rozwiązać. Swoją pracę określam jako przygodę i misję, a do każdego problemu naszych Czytelników staram się podchodzić w taki sposób w jaki chciałabym, aby podchodzono do mnie. Nie boję się pisania o sprawach trudnych, a wręcz przeciwnie te jeszcze bardziej mnie angażują. W publikowanych przeze mnie artykułach piszę także o wydarzeniach kulturalnych zarówno tych większych jak i mniejszych, staram się w nich uczestniczyć, a za pomocą przygotowywanej przeze mnie fotorelacji przekazać naszym Czytelnikom klimat każdego z wydarzeń.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.