Uprawiają konopie w mieście

Czytaj dalej
Edward Mazurkow

Uprawiają konopie w mieście

Edward Mazurkow

Na łące nad rzeką Ner przy ul. Tuszyńskiej funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Łodzi (z wydziału do walki z przestępczością narkotykową) natrafili na sporej wielkości poletko konopi indyjskich.

Rosło tam prawie pół tysiąca dorodnych krzaków tych roślin. Szacuje się, że można było z nich otrzymać około 11 kilogramów marihuany o czarnorynkowej wartości co najmniej 320 tys. zł! Policjanci prowadzący w tej sprawie dochodzenie mówią, że marihuana, która miała zostać wyprodukowana ze skonfiskowanych konopi, miała być sprzedawana w Łodzi.

Policjanci z komendy miejskiej muszą mieć niezłych informatorów, gdyż dwa dni temu też zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich. Znajdowała się ona na nieużytkach rolnych w pobliżu ul. Chocianowickiej. Tam, w małych doniczkach poustawianych na cokole ze styropianu, rosło 21 krzaków konopi. W pobliżu tego miejsca konopie rosły także w workach foliowych wypełnionych ziemią oraz w dużych plastikowych donicach. W sumie, jak informuje podkom. Marcin Fiedukowicz z komendy miejskiej, policjanci skonfiskowali 39 krzaków konopi indyjskich.

- Śledczy sfotografowali rośliny i powyrywali je z korzeniami - mówi podkom. Marcin Fiedukowicz.

Kilka dni wcześniej policjanci do walki z przestepczością narkotykową pojawili się na terenie nieużytków rolnych w okolichach skrzyżowania ul. Cedry z ul. Łubinową. W ich ręce wpadło tam 12 krzaków konopi indyjskich. Można było uzyskać z nich prawie 300 g „trawki” o wartości czarnorynkowej co najmniej 7 tys. zł.

8 sierpnia policjanci przeszukali niezagospodarowane tereny rolne w pobliżu skrzyżowania ul. Liściastej z ul. Traktorową. Natrafili na 5 krzaków konopi indyjskich. Następnego dnia, dzięki informacjom, które uzyskali od swoich rozmówców, odwiedzili nieużytki rolne w okolicach ul. Snitariuszek. Skonfiskowali 45 krzaków konopi. Niestety nie udało się usytalić plantatorów.

Od 24 maja do 16 sierpnia br. policjanci do walki z przestępczością narkotykową komendy miejskiej zlikwidowali w Łodzi 14 nielegalnych upraw konopi indyjskich. Skonfiskowali 789 krzaków. Można było z nich uzyskać około 17 kg marihuany wartej na czarnym rynku około 550 tys. zł.

Edward Mazurkow

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.