W budżetówce praca pewna, ale kokosów nie ma

Czytaj dalej
Fot. Marian Osman
Izabela Krzewska

W budżetówce praca pewna, ale kokosów nie ma

Izabela Krzewska

Wbrew powszechnym opiniom większość urzędników i pracowników sektora publicznego nie żyje jak pączek w maśle. Na początku często pracują za najniższą krajową, a podwyżkę mogą dostać po paru latach.

Podwyżki dla urzędników, pracowników spółek komunalnych i nauczycieli zapowiedział w poniedziałek prezydent Suwałk Czesław Renkiewicz. Tego samego dnia dowiedzieliśmy się, że w przyszłorocznym budżecie woj. podlaskiego wydatki na administrację publiczną wzrosną do ponad 80 mln zł (z blisko 75 mln zł w tym roku). Oburzające? Sprawdziliśmy, ile zarabiają pracownicy w budżetówce.

Z dalszej części artykułu dowiesz się m. in.

  • Ile zarabiają pracownicy budżetówki w naszym województwie

 

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.