Rafał Makuch

W gminie Kożuchów budują most, rondo i drogi

Drogowcy będą pracować na niektórych ulicach do końca października, a na innych trasach dłużej Fot. Rafał Makuch Drogowcy będą pracować na niektórych ulicach do końca października, a na innych trasach dłużej
Rafał Makuch

Tylu drogowców na raz na drogach w gminie Kożuchów jednocześnie nie było od dawna.

Inwestycję o największym znaczeniu, czyli budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Szprotawskiej, Wolności i Chopina realizuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Miesiąc przed planowanym terminem zakończenia prac widać już wyraźny zarys pierwszego w mieście ronda. Drogowcy oprócz ułożenia krawężników położyli także częściowo asfalt i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem już wkrótce mieszkańcy powinni cieszyć się z otwarcia ronda.

Znacznie szybciej z nowej drogi mogli radować się kierowcy przemierzający ulicę Koszarową. Chociaż po zerwaniu starego asfaltu i ułożeniu nowej kostki nie obyło się bez poprawek (z powodu nierównej miejscami nawierzchni) po usunięciu usterek można już się nią poruszać. Ten sam los czeka ulicę Kościuszki, gdzie zleceniodawca również miał zastrzeżenia do stanu przebudowanej drogi.
Do połowy listopada powinny zakończyć się natomiast prace trwające przy ulicach Młynarskiej i Rataja, które jako jedno zadanie wspólnie z remontem Koszarowej i Kościuszki wykonuje miejscowe Przedsiębiorstwo Drogowe BUD-DRÓG. Dzięki inwestycji opiewającej na kwotę 1 mln 59 tysięcy złotych oprócz dróg przebudowane zostaną także chodniki, do tej pory bardziej nadające się do jazdy po muldach niż spokojnego spaceru.

Kolejną z realizowanych inwestycji jest rozbudowa drogi Lubieszów – Studzieniec. Zadanie realizowane przez powiat nowosolski, przy współudziale Gminy Kożuchów zostało podzielone na dwa etapy. W pierwszym mającym zakończyć się do końca tego miesiąca zaplanowano wybudować w Studzieńcu nowy most, poszerzyć jezdnię (na odcinku 1,5 kilometra) z 4,5 m do 6 metrów, wybudować zatoczki autobusowe, progi zwalniające, chodniki i przejścia dla pieszych oraz kanalizację deszczową z odprowadzeniem wody do miejscowej rzeki.

Wspólnie z miastem Zielona Góra realizowana jest kolejna drogowa inwestycja, jaką jest przebudowa i remont drogi powiatowej nr 1053F. Na przebudowę ponad pięciokilometrowego odcinka z miejscowości Kiełpin do miejscowości Radwanów zrzuciły się wspólnie Miasto Zielona Góra (2 mln) i Kożuchów (około 800 tys.), a brakujące 2 mln udało się pozyskać z dawnych „schetynówek”. Zgodnie z założonym harmonogramem prac drogowcy powinni uporać się z tym zadaniem do końca października.

Rafał Makuch

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.