W gminie Łabiszyn ruszyły wypłaty 500 zł na dziecko [wideo]

Czytaj dalej
Fot. Piotr Hukało
Joanna [email protected]

W gminie Łabiszyn ruszyły wypłaty 500 zł na dziecko [wideo]

Joanna [email protected]

Wczoraj na konta mieszkańców gminy popłynęły pierwsze pieniądze w ramach programu „Rodzina 500+”. Kolejne wypłaty w następnych dniach

Szacuje się, że w całej gminie objętych programem będzie ok. 1200, 1300 dzieci. Gmina dostała na razie środki na wypłatę dla 1030 osób.

- Dzieci cały czas nam przybywa a środków na tę jednorazową wypłatę już nie, bo to nie są pieniądze, które przyszły na kilka miesięcy. Gdybyśmy dzisiaj wypłacili po 500 złotych, 1030 dzieciom, to nie ma już tych pieniędzy. Stąd nasze obawy, żeby nie było potem roszczeń do gminy, że wypłacimy pieniądze 1030 dzieciom a 31 przyjdzie do kogo? Do gminy prawda. Sytuacja jest tutaj dla nas niejasna - mówił Wczoraj na konta mieszkańców gminy popłynęły pierwsze pieniądze w ramach programu „Rodzina 500+”. Kolejne wypłaty w następnych dniach podczas ostatniej sesji.

Tymczasem Jarosław Jakubowski, rzecznik prasowy wojewody kujawsko-pomorskiego poinformował, że dotacje dla gmin uruchamiane są na podstawie comiesięcznych sprawozdań składanych przez jednostki samorządu terytorialnego.

Wyjątkowo w miesiącu kwietniu br. wojewoda kujawsko-pomorski dotacje na wypłatę świadczeń wychowawczych uruchomił zaliczkowo.


Prof. G. Kołodko o "500+": To jest iluzja, którą karmi się premier Szydło i jej ministrowie.

Dodał, że z comiesięcznego sprawozdania złożonego przez MOPS w Łabiszynie wynika, że gmina jest w trakcie ustalania uprawnień do świadczeń rodzinnych i w najbliższym czasie złoży zapotrzebowanie w tym zakresie.

Gmina Łabiszyn na wdrożenie ustawy, wypłatę świadczeń i koszty obsługi programu dostała już 552 tys. złotych.

Wczoraj pierwsze wypłaty w ramach programu Rodzina „500+” wpłynęły do ponad 150 osób. - Oczywiście do tych, którzy prawidłowo wypełnili wnioski - zaznaczył burmistrz.

- W niektórych złożonych wnioskach jest trochę błędów i trzeba będzie je poprawić - dodaje.

W kolejnych dniach mają być realizowane wypłaty dla następnych wnioskujących - po 40, 50 dziennie. W najbliższy czwartek, 21 kwietnia, w Łabiszynie pojawi się jeden z busów „500 Bus”. Auto przyjedzie na godz. 15 i zaparkuje przy ratuszu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.