W Grajewie najważniejszy nie był wynik, a radość z gry

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Sarnacki
Jarosław Sarnacki

W Grajewie najważniejszy nie był wynik, a radość z gry

Jarosław Sarnacki

Podlascy weterani już po raz 19. odwiedzili Grajewo, by rozegrać największy turniej w regionie.

Ponad osiemdziesiąt zawodniczek i zawodników z województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego i ostrołęckiego rywalizowało w XIX Podlaskim Turnieju Weteranów w Grajewie.

Większość uczestników to stali bywalcy grajewskich zmagań, a dla niektórych z nich, start w tych zawodach stał się po prostu obowiązkiem.

- Oczywiście, że dziś nie mogło mnie tu zabraknąć. Co prawda ostatnio mało trenuję, ale zajęcie trzeciego miejsca w wyjątkowo silnej konkurencji jest dla mnie dużym sukcesem - powiedziała „niezniszczalna” Anna Kurczewska z Sokółki, która wzięła udział we wszystkich edycjach turnieju, zajmując... dziewiętnaście razy medalowe miejsca.

Wśród kobiet klasę pokazała Danuta Zaręba z Łomży, która jest niepokonana już od trzech lat. Teraz także okazała się bezkonkurencyjna.

Mimo zajęcia czwartego miejsca bardzo zadowolony ze swojej postawy był najstarszy uczestnik turnieju, 76-letni Antoni Słowik z Białegostoku.

- Brak medalu jest pokłosiem porażki 2:3 z późniejszym mistrzem Tadkiem Piotrowskim. Tak naprawdę, nie liczy się wynik, a udział i radość z gry, a w tenisa stołowego gram już 55 lat -mówi Słowik.

Pan Antoni jest prawdziwą ikoną turnieju, gdyż startował w Grajewie już po raz 18. Zwyciężył w nim siedmiokrotnie. Jego drużyna Słowiki gra w Białostockiej Lidze Tenisa Stołowego.

XIX Podlaski Turniej Weteranów stał na wysokim poziomie. Najciekawsze pojedynki oglądaliśmy w trzech średnich kategoriach: 40-49 lat, 50-59 lat, i 60-69 lat. Zwycięzcy tych kategorii: rewelacja turnieju Marek Unruch z Olsztyna, Jarosław Żołądkowski, Janusz Orłów zaprezentowali tenis nowoczesny, nie pozbawiony finezji, a wiele zagrań wzbudziło na trybunach wiele emocji.

Przed zawodami minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych, stałych uczestników turnieju: 80-letniego Stanisław Fiedorczuka z Moniek i 70-letniego Edmunda Mackiewicza z Sokółki.

Turniej zorganizował grajewski Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, którego nowy dyrektor Marek Duchnowski obiecał, że 20. jubileuszowy turniej będzie „bombowy”. Zawodom patronował burmistrz Grajewa i Podlaski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego, a sędzia głównym był Eugeniusz Skibniewski.

Wyniki zawodów:

Kobiety (35 lat i więcej): 1. Danuta Zaręba (Łomża), 2. Marianna Ruchalska (Stare Krzywe), 3. Anna Kurczewska (Sokółka), 4. Beata Puhacewicz (Grajewo), 5. Renata Trzeszczkowska (Białystok), 6. Marzena Przybysz ( Grajewo).

Mężczyźni (40-49 lat): 1. Marek Unruch (Olsztyn), 2. Maciej Dobrowolski (Łomża), 3. Marcin Czerniawski (Ełk).

Mężczyźni (50-59 lat): 1. Jarosław Żołądkowski (Białystok), 2. Dariusz Bartycha (Olsztyn), 3. Stanisław Malinowski (Ełk).

Mężczyźni (60-69 lat): 1. Janusz Orłów (Krosnopol), 2. Jan Mocarski (Łomża), 3. Janusz Rososiński (Giżycko).

Mężczyźni (70 lat i więcej): 1. Tadeusz Piotrowski (Białystok), 2. Antoni Poznalski (Łomża), 3. Jan Brzostowski (Łomża), 4. Antoni Słowik (Białystok).

Jarosław Sarnacki

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.