W Grajewie najważniejszy nie był wynik, a radość z gry

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Sarnacki
Jarosław Sarnacki

W Grajewie najważniejszy nie był wynik, a radość z gry

Jarosław Sarnacki

Podlascy weterani już po raz 19. odwiedzili Grajewo, by rozegrać największy turniej w regionie.

Ponad osiemdziesiąt zawodniczek i zawodników z województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego i ostrołęckiego rywalizowało w XIX Podlaskim Turnieju Weteranów w Grajewie.

Większość uczestników to stali bywalcy grajewskich zmagań, a dla niektórych z nich, start w tych zawodach stał się po prostu obowiązkiem.

- Oczywiście, że dziś nie mogło mnie tu zabraknąć. Co prawda ostatnio mało trenuję, ale zajęcie trzeciego miejsca w wyjątkowo silnej konkurencji jest dla mnie dużym sukcesem - powiedziała „niezniszczalna” Anna Kurczewska z Sokółki, która wzięła udział we wszystkich edycjach turnieju, zajmując... dziewiętnaście razy medalowe miejsca.

Wśród kobiet klasę pokazała Danuta Zaręba z Łomży, która jest niepokonana już od trzech lat. Teraz także okazała się bezkonkurencyjna.

Mimo zajęcia czwartego miejsca bardzo zadowolony ze swojej postawy był najstarszy uczestnik turnieju, 76-letni Antoni Słowik z Białegostoku.

- Brak medalu jest pokłosiem porażki 2:3 z późniejszym mistrzem Tadkiem Piotrowskim. Tak naprawdę, nie liczy się wynik, a udział i radość z gry, a w tenisa stołowego gram już 55 lat -mówi Słowik.

Pan Antoni jest prawdziwą ikoną turnieju, gdyż startował w Grajewie już po raz 18. Zwyciężył w nim siedmiokrotnie. Jego drużyna Słowiki gra w Białostockiej Lidze Tenisa Stołowego.

XIX Podlaski Turniej Weteranów stał na wysokim poziomie. Najciekawsze pojedynki oglądaliśmy w trzech średnich kategoriach: 40-49 lat, 50-59 lat, i 60-69 lat. Zwycięzcy tych kategorii: rewelacja turnieju Marek Unruch z Olsztyna, Jarosław Żołądkowski, Janusz Orłów zaprezentowali tenis nowoczesny, nie pozbawiony finezji, a wiele zagrań wzbudziło na trybunach wiele emocji.

Przed zawodami minutą ciszy uczczono pamięć zmarłych, stałych uczestników turnieju: 80-letniego Stanisław Fiedorczuka z Moniek i 70-letniego Edmunda Mackiewicza z Sokółki.

Turniej zorganizował grajewski Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, którego nowy dyrektor Marek Duchnowski obiecał, że 20. jubileuszowy turniej będzie „bombowy”. Zawodom patronował burmistrz Grajewa i Podlaski Okręgowy Związek Tenisa Stołowego, a sędzia głównym był Eugeniusz Skibniewski.

Wyniki zawodów:

Kobiety (35 lat i więcej): 1. Danuta Zaręba (Łomża), 2. Marianna Ruchalska (Stare Krzywe), 3. Anna Kurczewska (Sokółka), 4. Beata Puhacewicz (Grajewo), 5. Renata Trzeszczkowska (Białystok), 6. Marzena Przybysz ( Grajewo).

Mężczyźni (40-49 lat): 1. Marek Unruch (Olsztyn), 2. Maciej Dobrowolski (Łomża), 3. Marcin Czerniawski (Ełk).

Mężczyźni (50-59 lat): 1. Jarosław Żołądkowski (Białystok), 2. Dariusz Bartycha (Olsztyn), 3. Stanisław Malinowski (Ełk).

Mężczyźni (60-69 lat): 1. Janusz Orłów (Krosnopol), 2. Jan Mocarski (Łomża), 3. Janusz Rososiński (Giżycko).

Mężczyźni (70 lat i więcej): 1. Tadeusz Piotrowski (Białystok), 2. Antoni Poznalski (Łomża), 3. Jan Brzostowski (Łomża), 4. Antoni Słowik (Białystok).

Jarosław Sarnacki

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.