Katarzyna Piojda

W lewych butach daleko nie zajdziesz. Bo to podróbki

W lewych butach daleko nie zajdziesz. Bo to podróbki Fot. Policja
Katarzyna Piojda

- Na portalu upatrzyłam sobie nowe buty. Kobieta mówiła, że oryginalne, tyle że jej za małe. Kosztowały połowę ceny sklepowej, więc wzięłam. A przysłała chińskie podróbki - opowiada 38-latka.

Torunianka od dawna ma konto na portalu darmowych ogłoszeń, na który anonse wstawiają przede wszystkim osoby prywatne, rzadziej firmy. Od niedawna z niego korzysta, znaczy: kupuje przez internet.

Miesiąc temu upatrzyła sobie buty. - Normalnie w sklepie para takich kosztuje około 300 złotych - mówi. - A ta sprzedająca wystawiła je za 150 złotych.

Jak nie dać się oszukać, kupując rzeczy przez internet? I co zrobić, gdy trafimy na oszustów? O tym w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 93% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Katarzyna Piojda

Miałam 6 lat, gdy postanowiłam zostać dziennikarką. I tak też wyszło. Piszę o bezrobotnych, bezdomnych, ubogich, czyli o ludziach, którzy znaleźli się na życiowym zakręcie i trudno im z niego wyjść. Samo pisanie w tym przypadku to za mało. Staram się więc im pomóc wyjść z tego zakrętu. Zajmuję się także tematyką bydgoskiej oświaty. Piszę również do serwisów Regiodom.pl i Strefa Biznesu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.