W mieszkaniach wspomaganych niepełnosprawni poznają, co to znaczy żyć na swoim. Uczą się sprzątać, robić zakupy i liczyć pieniądze

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Alicja Olchanowska

W mieszkaniach wspomaganych niepełnosprawni poznają, co to znaczy żyć na swoim. Uczą się sprzątać, robić zakupy i liczyć pieniądze

Alicja Olchanowska

Mieszkania wspomagane to szansa na samodzielność dla osób z niepełnosprawnościami. W Białymstoku właśnie ruszyła rekrutacja do drugiej edycji tego projektu.

Mieszkania wspomagane to inicjatywa stowarzyszenia „My dla innych”, skierowana do osób z niepełnosprawnością fizyczną lub intelektualną, które chcą się nauczyć samodzielnego życia.

- Mieszkanie wspomagane to pewien element całej struktury stowarzyszenia, gdzie staramy się wesprzeć w funkcjonowaniu osoby z niepełnosprawnościami – mówi Rafał Średziński, prezes stowarzyszenia „My dla innych”. – Organizujemy im pracę, czas wolny i również mieszkania, aby w przyszłości nie musieli być zdani tylko na siebie i mogli sobie radzić najlepiej, jak to możliwe.

15 osób z dziesięciu gmin

I tak osoby z niepełnosprawnościami mają możliwość zamieszkania w wyremontowanym i kompletnie wyposażonym mieszkaniu wspomaganym. Dodatkowo zaś mogą liczyć na wsparcie opiekuna mieszkania, asystenta osobistego, psychologa i psychiatry czy też trenera pracy, którzy pomogą im zintegrować się z lokalną społecznością oraz zapewnią odpowiednie warunki do samodzielnego funkcjonowania w środowisku.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Alicja Olchanowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.