W Olimpii Zambrów badania i testowanie

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Zgiet
Adam Muśko

W Olimpii Zambrów badania i testowanie

Adam Muśko

Piłkarze Olimpii Zambrów mają za sobą dwa dni przygotowań do wiosny.

Przygotowania do rozgrywek wiosennych zambrowski zespół rozpoczął w poniedziałek. Na początek zawodnicy zostali poddani testom wydolnościowym, które przeprowadziła firma współpracująca z klubami ekstraklasy.

- Już na poziomie drugiej ligi większość klubów przeprowadza takie testy. Sprawdzana jest szybkość, wytrzymałość, zakres ruchu - mówi Piotr Rzepka, trener Olimpii. - We współczesnym futbolu jest to niezbędne. Dokończenie tych badań mamy w czwartek. Po wynikach będę już wiedział na jakich obciążeniach będą pracowali poszczególni zawodnicy. To będzie takie wprowadzenie, a od przyszłego tygodnia zaczynamy pracę właściwą z coraz większymi obciążeniemi.

Już wcześniej było wiadomo, że z drużyny odejdą Mariusz Gogol (wyjazd do Niemiec), Jakub Cesarek, Maciej Humerski (trenuje z III - ligowym Widzewem Łódź) i Przemysław Jastrzębski (zostanie wypożyczony). Trener Rzepka twierdzi, że priorytetem jest pozyskanie środkowych obrońców. I właśnie na pierwszym treningu pojawili się nowi zawodnicy na tą pozycję: 23 - letni Michał Kołodziejski z III-ligowego Świtu Skolwin i 20-letni pomocnik Hubert Krawczun z drugiego zespołu I-ligowej Miedzi Legnica. Ponadto z drużyną trenują: 19 - letni pomocnik Kacper Duduś z rezerw Górnika Łęczna, 18-letni pomocnik Mikołaj Gabor z drugiego zespołu Arki Gdynia oraz Dawid Ożarowski z drużyny juniorów zambrowskiego klubu.

- Pierwszy sparing zagramy w sobotę z Mławianką Mława i wtedy już będą decyzje co do tych zawodników - twierdzi Rzepka. - Ponadto priorytetem dla nas są młodzieżowcy i na pewno jeszcze takich będziemy szukać.

Plan sparingów Olimpii Zambrów

14 stycznia - Mławianka Mława (w Zambrowie), 18 stycznia - Pogoń Siedlce (w Siedlcach), 21 stycznia - MKS Ciechanów (w Zambrowie), 28 stycznia - Świt Nowy Dwór Mazowiecki (w Zambrowie), 1 lutego - Wigry Suwałki (w Zambrowie), 4 lutego - ŁKS Łomża (w Zambrowie), 11 lutego - MKS Ełk (w Zambrowie), 19 lutego - Jagiellonia Białystok (miejsce nieustalone), 25 lutego - Stomil Olsztyn (w Olsztynie).

Adam Muśko

Od początku pracy w mediach lokalnych zajmowałem się tematyką sportową. Z Gazetą Współczesną i Kurierem Porannym jestem związany od 2016 roku. Natomiast od 2021 roku w obu tych tytułach pracuję jako dziennikarz online. Moim zadaniem jest jak najszybsze dostarczenie czytelnikom rzetelnych, zweryfikowanych informacji o regionie.   

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.