Joanna Bajkiewicz

W przedszkolu robił samoloty z papieru, teraz - buduje z balsy

Kamil Molenda i jego koledzy, przygotowując się do zawodów w Stanach Zjednoczonych, spędzali w pracowni całe dnie, często od godz. 8 rano do godz. 2 Fot. Arch. pryw Kamil Molenda i jego koledzy, przygotowując się do zawodów w Stanach Zjednoczonych, spędzali w pracowni całe dnie, często od godz. 8 rano do godz. 23
Joanna Bajkiewicz

Kamil Molenda z Wysokiego Mazowieckiego projektuje i buduje bezzałogowe samoloty udźwigowe. Niedawno razem z kilkoma innymi studentami lotnictwa i kosmonautyki wrócił z „samolotowych“ zawodów na Florydzie. Z kompletem pierwszych miejsc.

Ma dopiero 22 lata, ale już od dawna dokładnie wie, co chciałby w życiu robić. Właściwie wiedział to już w przedszkolu. - Od małego lubiłem majsterkować i budować różne rzeczy - wspomina Kamil. - Na całe dnie znikałem rodzicom z pola widzenia i dłubałem przy biurku.

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Bajkiewicz

"Dziennikarstwo to coś więcej niż zawód, to sposób patrzenia na świat". Nie mam ograniczeń. Piszę o wszystkim, co dotyczy regionu: od historii ludzi z pasją, przygód na końcu świata, konfliktów sąsiedzkich, po inwestycje, relacjonowanie procesów sądowych, wypadki czy politykę. Kieruję Oddziałem Gazety Współczesnej w Łomży, ale zajmuję się nie tylko tym, co dzieje się w powiecie łomżyńskim, ale i zambrowskim, kolneńskim oraz grajewskim.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.