Marek Białowąs

W Sulechowie powstaje nowe centrum handlowe

Prace ruszyły na początku czerwca. Ekipa budowlana musi teraz przygotować teren oraz doprowadzić niezbędne media Fot. UM Sulechów Prace ruszyły na początku czerwca. Ekipa budowlana musi teraz przygotować teren oraz doprowadzić niezbędne media
Marek Białowąs

Trwają prace przy budowie drugiego już w mieście centrum handlowego. Quick Park ma być gotowy w listopadzie tego roku

- Dopiero niedawno otwarto nowe sklepy przy markecie Intermarche, a jeszcze w tym roku będziemy mieli drugie centrum? - dziwi się pani Maria z Sulechowa. - Myślę, że to dobrze. Każda inwestycja w mieście cieszy. A centrum Quick Park będzie w dużej mierze korzystać z lokalizacji, tuż przy trasie S3. Będą się tam zatrzymywać auta, które dziś omijają Sulechów.

Na początku czerwca inwestor przystąpił do prac ziemnych. Deweloper, spółka real2B zapowiada, że na powierzchni 3 tys. mkw. znajdzie się siedem sklepów. Wśród najemców, którzy już podpisali umowy, znajduje się firma Pepco, która będzie miała salon o pow. 450 mkw. Jest to międzynarodowa sieć sklepów oferujących odzież i artykuły przemysłowe codziennego użytku. Wcześniej już było wiadomo, że swój sklep otworzy tam sieć obuwnicza CCC oraz firma Spar z artykułami spożywczymi.

Chyba najbardziej znaną firmą w Quick Parku będzie McDonalds. Lokal będzie wyposażony w wydzieloną część McCafe, funkcją McDrive, ogródkiem z miejscami siedzącymi oraz placem zabaw dla dzieci. Tuż przy budowanym centrum do dyspozycji podróżnych jest już gotowa stacja benzynowa Shell. Inwestor zapowiada, że całe centrum będzie gotowe już w listopadzie br.

Wątpliwości co do terminu ukończenia budowy nie ma burmistrz Sulechowa Ignacy Odważny, który podkreśla, że inwestycja jest ważna dla miasta. Będą nowe miejsca pracy i dodatkowe wpływy do samorządowej kasy z tytułu podatku od nieruchomości i podatku PIT od nowo zatrudnionych.

- Dziś buduje się w ekspresowym tempie i jak mnie zapewniono, do listopada wszystko ma być gotowe - powiedział burmistrz. O tym, że termin budowy nie jest zagrożony, ,,GL’’ zapewnił też jeden z kierowników Marcin Czechowski.

Warto też dodać, że po ukończeniu inwestycji do dyspozycji zmotoryzowanych klientów oddanych zostanie 100 bezpłatnych miejsc parkingowych.

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.