W takim tempie to ze smogiem szybko na Opolszczyźnie sobie nie poradzimy. Nie wiadomo, ile umów na wsparcie podpisał WFOŚiGW

Czytaj dalej
Fot. Fot. Piotr Krzyzanowski/Polska Press Grupa
Tomasz Kapica

W takim tempie to ze smogiem szybko na Opolszczyźnie sobie nie poradzimy. Nie wiadomo, ile umów na wsparcie podpisał WFOŚiGW

Tomasz Kapica

Realizacja programu „Czyste powietrze” idzie opornie. Na Opolszczyźnie pozytywnie rozpatrzono na razie zaledwie kilka procent złożonych wniosków na wymianę pieców na ekologiczne.

W nocy z soboty na niedzielę poziom pyłu zawieszonego w Zdzieszowicach sięgał 150 mikrogramów na metr sześcienny przekraczając normę dwukrotnie (wynosi ona 50 mikrogramów). W Kędzierzynie-Koźlu wartości te sięgały 100 mikrogramów, a w Opolu 60. To był już kolejny taki weekend w regionie, kiedy smog powodował u mieszkańców problemy z oddychaniem i złe samopoczucie.

Państwo wypowiedziało wojnę smogowi, a przynajmniej oficjalnie. Służyć temu miał przede wszystkim program „Czyste powietrze”. Program uruchomiono pół roku temu. Miał być realizowany możliwie jak najszybciej. Tymczasem w piątek w prasie ogólnopolskiej  przedstawiono dane z których wynika, że w większości województw nie podpisano jeszcze ani jednej umowy na realizację programu. Wśród nich ma być też Opolszczyzna.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Kapica

Staram się być wszędzie tam, gdzie dzieje się coś ważnego. Zajmują się sprawami, które są istotne dla mieszkańców, a także regionalną i ogólnopolską polityką. Patrzę władzy na ręce. Jeśli jest coś, o czym powinienem widzieć, to dzwoń lub pisz.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.