Wakacyjne remonty w gorzowskich szkołach i przedszkolach. Oto lista prac!

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Wakacyjne remonty w gorzowskich szkołach i przedszkolach. Oto lista prac!

Tomasz Rusek

Wakacje to najlepszy czas na... remonty w szkołach i przedszkolach w Gorzowie. W sumie miasto wyda na nie w lipcu i sierpniu 3 mln zł.

Co będzie naprawiane, poprawiane albo wymieniane? W sumie... wszystko! Bo co placówka, to inne bolączki. A naskładało się ich tyle, że gdyby zsumować wszystkie wydatki (szczegóły - infografika poniżej) to okazuje się, że miasto przeznaczy na wakacyjne poprawki i modernizacje około 3 mln zł.

Na pierwszy rzut oka

Najwięcej pochłonie remont całego systemu grzewczego w SP 20 na Górczynie. Trzeba na niego wydać aż 230 tys. zł. - Przekazaliśmy już wykonawcy „teren budowy” i zaraz ruszają prace - mówi „GL” dyr. Jerzy Koziura. Jego szkoła przejdzie najdroższą przemianę.

Na drugim miejscu pod względem wydatków remontowych w wakacje jest SP 4 - tam będzie remont sali gimnastycznej za 140 tys. zł, a na trzecim przedszkole nr 25, gdzie odnowienie elewacji pochłonie aż 70 tys. zł.
Poza tym będzie masa drobniejszych, ale potrzebnych, pilnych prac i remontów.

Jakich? Takich jak w II Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Przemysłowej. W deszczowy, środowy poranek dyrektor tej szkoły Tomasz Pluta z parasolem w dłoni prowadzi nas do przyszkolnego internatu i pokazuje zacieki na ścianach i suficie. - Zostaną usunięte, a ściany odmalowane. Odświeżymy też klatkę schodową w internacie. Uczniowie dostrzegą różnicę już na pierwszy rzut oka - obiecuje T. Pluta. Na te prace miasto wyda 20 tys. zł.

Tomasz Pluta, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego, cieszy się, że w wakacje będzie remont w internacie. Znikną zacieki, odmalowane zostaną ściany
Tomasz Rusek Tomasz Pluta, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego, cieszy się, że w wakacje będzie remont w internacie. Znikną zacieki, odmalowane zostaną ściany korytarza.

Drobnych najwięcej

I takie kwoty po 20-30 tys. zł to najczęstsze koszty w szkołach i przedszkolach. A co zmienią? Sprawdziliśmy. W przedszkolu nr 11 będzie remont kuchni i zmywalni; w przedszkolu nr 12 i 22 remont tarasów; w przedszkolu nr 16, 32, 33 szykują się modernizacje sanitariatów; w placówce nr 19 wymiana instalacji odgromowej, a w placówce nr 29 trzeba wymienić elementy ogrodzenia. Kolejne drobne prace będą też w przedszkolach 7, 13, 14, 18 i 27. Łącznie prace zostaną wykonane w 13 placówkach i będą kosztowały 200 tys. zł. Do tej kwoty trzeba dodać 700 tys. zł, które urząd wyda na przebudowanie ośmiu przedszkoli tak, by od września pomieściły dodatkowo 200 trzylatków (pisaliśmy o tym w „GL” szczegółowo w zeszłym tygodniu).

Podobne pieniądze wyda SP 1 na projekt wymiany orynnowania, SP9 na remonty schodów i korytarzy, SP10 i SP21 na nowe ubikacje, SP15 na wymianę instalacji odgromowej i gimnazjum nr 7 na odświeżenie sufitów, ścian i podłóg.

Zespół Szkół nr 13 wyremontuje podłogi w klasach, Zespół Kształcenia Specjalnego nr 1 odnowi instalację wodociągową, Zespół Szkół nr 6 będzie miał nowe oświetlenie, Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3 i I Liceum Ogólnokształcące odmaluje ściany, sufity i naprawi podłogi. Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 16 planuje remont kuchni, sufitów i natrysków, a Zespół Szkół nr 12 do łazienek puści ciepłą wodę. Z kolei w Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego pomaluje ściany w klasach i na korytarzach.

- Gdy do tego dodamy sześć inwestycji z budżetu obywatelskiego, które dotyczą inwestycji przy szkołach, a które też zaczynamy realizować, okaże się, że na remonty i inwestycje w szkołach i przedszkolach są aż 3 mln zł - mówi rzeczniczka magistratu Ewa Sadowska - Cieślak.

Tomasz Pluta, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego, cieszy się, że w wakacje będzie remont w internacie. Znikną zacieki, odmalowane zostaną ściany
Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.