Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Zobacz mistrzów deskorolki. Już w sobotę w skateparku

Czytaj dalej
Fot. H.Zgiet
Tomasz Mikulicz

Zobacz mistrzów deskorolki. Już w sobotę w skateparku

Tomasz Mikulicz

Zjadą do nas zawodnicy z całej Polski i goście z Białorusi. Trików, jakie pokażą nie ogląda się codziennie. Za dwa dni eliminacje III Mistrzostw Polski w Deskorolce

Spodziewamy się nawet do stu osób. Białostocki skatepark jest jednym z najlepszych w Polsce, więc myślę, że frekwencja dopisze - mówił Adam Zdanowicz ze stowarzyszenia Ślizg.

Wczoraj razem z kolegą Aronem Jóźwickim zapraszali na sobotnie eliminacje do III Mistrzostw Polski w Deskorolce. - Każdy może wziąć udział. Oczywiście pod warunkiem, że ma wymaganą licencję - podkreślał Jóźwicki.

Zawody odbędą się na terenie skateparku w park im. Jadwigi Dziekońskiej obok Spodków. - Mam nadzieję, że mieszkańcy Białegostoku zechcą skorzystać z możliwości oglądania najlepszych zawodników tej dyscypliny. Zapraszam do kibicowania - zachęcał wiceprezydent Rafał Rudnicki.

Miasto wsparło zawody kwotą 15 tys. zł. - Jazda na deskorolce zyskuje na znaczeniu. W 2020 roku ma zostać włączona do grona olimpijskich dyscyplin sportowych. Jak dotąd odbyło się pięć eliminacyjnych przystanków mistrzostw: w Bełchatowie, Płocku, Olsztynie, Krakowie i Swarzędzu - podkreślał wiceprezydent.

W puli nagród jest 5 tysięcy złotych, nagrody rzeczowe oraz tzw. dzikie karty otwierające drogę do finału mistrzostw. Rywalizacje rozpoczną się o godz. 11. eliminacjami w kategorii poniżej 16. roku życia. Następnie zobaczymy zawodników z kategorii: open oraz girls. Finały rozpoczną się około godz. 14. Natomiast pokazy najlepszych deskorolkowych trików o 17. Rozdanie nagród zaplanowano godzinę później. W przypadku niesprzyjającej pogody zawody zostaną przeniesione na niedzielę.

Organizatorzy zapowiadają, że najbardziej widowiskowa będzie rywalizacja w dodatkowej kategorii - best trick.

- Będzie m.in. ślizganie się po poręczach i przeskakiwanie przeszkód. Liczy się nie tylko technika, ale też szybkość. Rywalizujemy bowiem na czas - podkreślał Adam Zdanowicz.

Natomiast Aron Jóźwicki cieszył się, że tak ważna impreza odbędzie się w naszym skateparku. - Przez ostatnie lata trwał w tym temacie zastój - mówił.

Tutaj się czyta. Bez reklam.

Tak jak w kiosku. Kupując prenumeratę cyfrową, możesz czytać codzienne wydanie Gazety Współczesnej.

Co zyskujesz:

  • dostęp do wszystkich treści Gazety Współczesnej
  • codzienne e-wydanie Gazety Współczesnej
  • artykuły, reportaże, wywiady i multimedia
  • co tydzień nowy numer Ekstra Magazynu
Tomasz Mikulicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.wspolczesna.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.