Widzisz w Opolu pełny kosz na śmieci - dzwoń

Czytaj dalej
Fot. Zdjęcia czytelników
Anna Grudzka

Widzisz w Opolu pełny kosz na śmieci - dzwoń

Anna Grudzka

Mieszkańcy Opola skarżą się na przepełnione kosze na śmieci. Docierają do nas sygnały z Ozimskiej, Niemodlińskiej, Nadbrzeżnej i wyspy Pasieka. - Czy śmieciarki tam dojeżdżają? - pytają ludzie.

- Coraz częściej widzę pełne, dosłownie przelewające się kosze na śmieci na ul. Pasiecznej w Opolu. Na chodniku poniewierają się plastikowe butelki i kartonowe pudełka. Wygląda to tak, jakby śmieciarka zapomniała o tej ulicy. Podobną sytuację dostrzegam na ul. Ozimskiej oraz Niemodlińskiej. Uważam, że remont na Zaodrzu brudu nie usprawiedliwia. Czy dzieje się coś niepokojącego w mieście? - pyta pan Krzysztof, mieszkaniec Zaodrza.

Zbigniew Bahryj, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg, o problemie dowiedział się od nas. - Nikt wcześniej nie informował nas o tym, że kosze na terenie miasta są gdzieś przepełnione. Sprawdzimy wskazane lokalizacje i będziemy interweniowali u wykonawcy jeśli te doniesienia się potwierdzą. Kosze na ulicach są opróżniane zgodnie z ustalonym harmonogramem, do tej pory nie mieliśmy żadnych sygnałów, że umowa jest realizowana w niewłaściwy sposób - dodaje dyrektor Bahryj.

Jak mówi, czasem kosze są przepełnione, bo mieszkańcy podrzucają tam śmieci z domów.

- Spotkaliśmy się z takimi przypadkami, że w miejskich kubłach znajdowały się całe worki z odpadami - mówi szef MZD. - Na pewne przypadki nie mamy po prostu wpływu, dlatego prosimy mieszkańców Opola o kontakt w takich sytuacjach. Będziemy interweniowali na bieżąco - dodaje.

Sygnałów o przepełnionych koszach odebraliśmy od czytelników więcej. Dzwonili do nas także w sprawie deptaka na ul. Nadbrzeżnej oraz ścieżki pieszo-rowerowej wzdłuż Odry na wysokości ul. Ks. Jana Baldego.

- Kosze w całym tym ciągu były przepełnione. Śmieci aż się z nich wysypywały. Rozumiem latem, kiedy jest ciepło i sporo ludzi spędza czas nad Odrą. Można je wtedy doprowadzić do takiego stanu w ciągu jednego weekendu, ale teraz, kiedy jest zimno? To ewidentnie wyglądało tak, jakby nikt tutaj od długiego czasu nie zaglądał - mówi nasza czytelniczka.

Utrzymaniem w czystości tego rejonu zajmuje się Wydział Infrastruktury Technicznej i Gospodarki Komunalnej opolskiego urzędu miasta.

- Kosze powinny być opróżniane raz w tygodniu. Bywa, że się przepełniają szybciej, kiedy w Opolu odbywają się jakieś imprezy. Sprawdzimy, dlaczego te pojemniki nie zostały opróżnione. Jeśli podobne sytuacje się powtórzą, także w innych częściach miasta, prosimy o kontakt - mówi Agnieszka Maślak, naczelnik Wydziału Infrastruktury Technicznej i Gospodarki Komunalnej.

Z kim się kontaktować w sprawie śmieci
Miejski Zarząd Dróg w Opolu - tel.: 77 469 74 31.
Urząd Miasta w Opolu - mail: [email protected]

Anna Grudzka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.