Maciej Czerniak

Więcej postępowań prowadzonych przez Biuro Spraw Wewnętrznych w policji

Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że jedną kategorii przestępstw, o których popełnianie mundurowi byli najczęściej podejrzewani, to te dotyczące Fot. Wojciech Gadomski/Polskapress/zdjęcie ilustracyjne Z danych Komendy Głównej Policji wynika, że jedną kategorii przestępstw, o których popełnianie mundurowi byli najczęściej podejrzewani, to te dotyczące korupcji (np. przyjmowanie korzyści w zamian za niewypisanie mandatu)
Maciej Czerniak

BSW na tropie przestępstw dokonywanych w policji w Kujawsko-Pomorskiem. Sprawdziliśmy, ile takich spraw jest prowadzonych. Z ostatnich osiągalnych danych za rok 2020 wynika, że postępowań wobec policjantów było 19.

Ostatnie osiągalne dane dotyczące pracy funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych policji w Kujawsko-Pomorskiem pochodzą z roku 2021 i są to statystyki za lata 2019-2020. Jak wynika z informacji Komendy Głównej Policji (to w jej strukturach działa BSW nazywane "policją w policji"), w roku 2020 postawiono zarzuty popełnienia przestępstwa 19 policjantom z jednostek podległych Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. W poprzednim roku w sprawach prowadzonych przez BSW prokuratura przedstawiła zarzuty 11 osobom.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maciej Czerniak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.