Wiele wskazuje na Tura, ale Żubry są groźne

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Zgiet
Adam Muśko

Wiele wskazuje na Tura, ale Żubry są groźne

Adam Muśko

W derbach województwa Tur Bielsk Podlaski dziś podejmie Żubry Białystok.

W spotkaniu tych zespołów z pierwszej rundy w Białymstoku lepszy okazał się Tur. Wydaje się, że i teraz większą szansą na wygraną mają bielszczanie. Podopieczni Kamila Zakrzewskiego są zespołem wyżej notowanym w tabeli.

- Mając na uwadze ten pierwszy mecz i składy personalne to nie będzie to łatwe spotkanie dla nas - przyznaje Zakrzewski. - Moim zdaniem będzie decydowała dyspozycja dnia. Na pewno doświadczenie jest po stronie Żubrów, a naszymi atutami jest młodość, szybkość wytrzymałość.

W obu ekipach są zawodnicy kontuzjowani, ale chyba mniej to będzie odczuwalne w bielskiej drużynie. W miejsce kontuzjowanego Mateusza Bala sprowadzono Kordiana Jóźwiuka. Być może już będzie mógł zagrać nieobecny w składzie od kilku kolejek Patryk Milewski.

Znacznie poważniejszym problemem w Żubrach jest ubytek zmagającego się od dłuższego czasu z urazem Andrzeja Misiewicza.

- Gdyby był Misiewicz to może byśmy wygrali ostatnie mecze z czołowymi zespołami KK Warszawa, czy ŁKS AZS Łódź. Niestety, brakuje nam bardzo tego zawodnika - twierdzi Krzysztof Kalinowski, rozgrywający Żubrów. - Rotacja może mieć znaczenie w meczu z Turem, który ma więcej wartościowych zawodników na zmianę.

Mecz w sali przy ulicy Poniatowskiego rozpocznie się o godz. 18.30.

Żubry w tym sezonie na wyjeździe wygrały dwa razy. Na zdjęciu Marcin Monach w meczu z AZS ŁKS Łódź.
Andrzej Zgiet

Program 19. kolejki: Tur Basket Bielsk Podlaski - Żubry Leo-Sped Białystok (godz. 18.30), Stal Stalowa Wola - Rosa Sport Radom, Księżak Łowicz - KKS Kutno, ŁKS AZS Łódź - Shmoolky Warszawa, Start Lublin - UMCS Lublin, KK Warszawa - Sokół Ostrów Mazowiecka, AZS Echo Kielce - AZS UJK Kielce.

Adam Muśko

Od początku pracy w mediach lokalnych zajmowałem się tematyką sportową. Z Gazetą Współczesną i Kurierem Porannym jestem związany od 2016 roku. Natomiast od 2021 roku w obu tych tytułach pracuję jako dziennikarz online. Moim zadaniem jest jak najszybsze dostarczenie czytelnikom rzetelnych, zweryfikowanych informacji o regionie.   

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.