Wielki powrót trójki jagiellońskich tenorów

Czytaj dalej
Fot. Michał Gaciarz
Krzysztof Sokólski

Wielki powrót trójki jagiellońskich tenorów

Krzysztof Sokólski

Noty zawodników Jagiellonii Białystok po zwycięstwie z Cracovią 3:1. W sobotę ostatni mecz I rundy z Piastem Gliwice

Od zwycięstwa 3:1 z Cracovią minęło już kilka dni. Do takiego meczu chce się jednak wracać. Jagiellonia znowu pokazała błysk, charakter i skuteczność. Wygrana pod Wawelem była w pełni zasłużona, a przy okazji odrobiliśmy część dystansu do Lechii Gdańsk, do której Jaga traci już tylko dwa punkty.

Zabawne, jak życie i futbol potrafią być przewrotne. Przed tygodniem tak opisywaliśmy problemy ekipy Michała Probierza: „Konstantin Vassiljev niby próbuje, niby dobrze rozgrywa, ale brakuje tego błysku, do którego zdążył nas przyzwyczaić. Fedor Cernych strzela bramki w reprezentacji Litwy, a w Jadze marnuje proste sytuacje (…). Ale być może najbardziej tęsknimy za sprintami, dryblingami i strzałami Przemysława Frankowskiego”. I oto kilka dni później wymieniona trójka, znajdująca się w jakby lekkim dołku, znowu gra jak z nut.

Wydawałoby się, że gdzie jak gdzie, ale akurat na stadionie Cracovii ciężko będzie o przełamanie. Probierz jednak doskonale przygotował swoich zawodników, a ci odzyskali energię. „Pasy” były bez szans wobec genialnych podań Vassiljeva, szybkości Frankowskiego i wszędobylskiego Cernycha. Jagiellonia znowu wysunęła swoje żądła, a kiedy białostockie żądła kłują, to na Jagę mocnych w lidze nie ma!

Wygrana pod Wawelem była w pełni zasłużona

Noty zawodników Jagiellonii za mecz z Cracovią (skala ocen 0-6):


Marian Kelemen
- 4: Był pewnym punktem zespołu. Popisał się kilkoma dobrymi interwencjami. Puścił bramkę po strzale z rzutu karnego, którego być nie powinno.

Łukasz Burliga - 4: Pracował w obronie. Włączał się do akcji ofensywnych. Dobrze dośrodkowywał, mógł zdobyć bramkę, ale trafił w poprzeczkę.

Ivan Runje - 4: Przerwał sporo groźnych akcji rywali. Na niewiele pozwalał krakowskim atakującym.

Guti
- 4: Dobrze uzupełniał się i współpracował z Runje. Czytał grę i z reguły znajdował się tam, gdzie znaleźć się powinien.

Piotr Tomasik - 4: Mocno się napracował. Nie zawsze zdążał w obronie, ale bardzo często włączał się do akcji ofensywnych.

Przemysław Frankowski - 4,5: Znowu imponował szybkością i czerpał radość z gry. Swój dobry występ okrasił golem na 3:1.

Jacek Góralski - 4,5: Wykonał wielką pracę w środku pola. Zagrzewał kolegów do walki. Nie odpuszczał, grał ostro, ale paradoksalnie to on był najczęściej faulowany ze wszystkich zawodników przebywających na boisku (6 razy).

Taras Romańczuk - 4: Wrócił do wyjściowego składu. Nie był efektowny, trochę jakby w cieniu. Ale to on był mózgiem wielu akcji naszego zespołu.

Konstantin Vassiljev - 5: Kapitalny mecz. Miał luz i swobodę. Spokojnie wykorzystał rzut karny i popisał się wspaniałymi asystami przy kolejnych dwóch bramkach Jagi. W 90. minucie zmieniony przez Karola Świderskiego.

Rafał Grzyb - 4: Ustawiony z lewej strony drugiej linii dobrze asekurował defensywę, a kiedy trzeba było potrafił też zainicjować atak. W 70. minucie zmieniony przez Dmytro Chomczenowskiego.

Fedor Cernych - 5: Strzelił gola, po jego uderzeniu była ręka Miroslava Covilo i rzut karny dla Jagi. Był bardzo aktywny, potrafił utrzymać się przy piłce i wygrać pojedynek z wyższymi i silniejszymi od siebie obrońcami Cracovii. Dał się we znaki zwłaszcza Piotrowi Polczakowi. W 89. minucie zmieniony przez Damiana Szymańskiego.

Dmytro Chomczenowski, Damian Szymański, Karol Świderski - niesklasyfikowani.

Wygrana pod Wawelem była w pełni zasłużona

Ranking po 14. kolejkach

 1. Konstantin Vassiljev 56
 2. Przemysław Frankowski 54
 3. Rafał Grzyb 52,5
 4. Marian Kelemen 50,5
 5. Piotr Tomasik 49,5
 6. Guti 49
 7. Taras Romańczuk 45,5
 8. Fedor Ćernych 43,5
 9. Ivan Runje 43
 10. Łukasz Burliga 39
 11. Karol Świderski 30,5
 12. Jacek Góralsk i32
 13. Maciej Górski 23
 14. Dmytro Chomczenowski 21,5
 15. Karol Mackiewicz 19
 16. Marek Wasiluk 15
 17. Damian Szymański 9
 18. Jonatan Straus 7
 19. Dawid Szymonowicz 4
 20. Damian Węglarz 4
Krzysztof Sokólski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.