Wieści z Inowrocławia

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Mehring
Dominik Fijałkowski

Wieści z Inowrocławia

Dominik Fijałkowski

Sprawdź, co wydarzało się i wydarzy w najbliższych dniach w Inowrocławiu.

Na akcję darmowego strzyżenia włosów zapraszają inowrocławian uczniowie fryzjerskiego fachu. Dziś, w godz. w godz. 9 - 13, odbędzie się ona w Akademii Szkolnictwa przy ul. Laubitza 9. Natomiast jutro, 18 bm., w godz. 8.30 - 13.30 strzyc będą uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 („Gastronomik”) przy al. Sienkiewicza 33.

Nie macie jeszcze choinki, ani pomysłu na prezenty. W takim razie koniecznie musicie pojawić się w niedzielę, 20 bm., na inowrocławskim Rynku. W godz. 10-15 odbędzie się tam IV Kiermasz Świąteczny. Będzie okazja do nabycia wyrobów rękodzielników, ozdób i stroików świątecznych, a także smakołyków na wigilijny stół. Nie zabraknie wspomnianych choinek. Na sprzedaż wystawione zostaną prace dzieci z przedszkoli i szkół. Dla wszystkich bezpłatnie udostępnione zostanie kino 7D.

Ks. kanonik Paweł Kowalski, proboszcz parafii pw. Chrystusa Miłosiernego, odebrał w Krakowie z rąk kardynała Stanisława Dziwisza relikwie krwi Świętego Jana Pawła II. Relikwie będą przeznaczone do czci publicznej w celu pogłębienia kultu Bożego Miłosierdzia i jego apostoła św. Jana Pawła II w tej rąbińskiej parafii. Wprowadzenia relikwii do kościoła i rozpoczęcie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia nastąpi w niedzielę, 20 bm., podczas mszy św. o godz. 15. Uczestniczyć w niej będzie bp Bogdan Wojtuś.

6 stycznia 2016 r. (niedziela) o godz.18 w Teatrze Miejskim odbędzie się XXI Inowrocławski Koncert Noworoczny. Gwiazdą będzie lubiana śpiewaczka - sopranistka Grażyna Brodzińska. Wystąpią również Janusz Kruciński i Marcin Wortmann - soliści Teatru Muzycznego Roma. Solistom towarzyszyć będzie Orkiestra Creo pod dyr. Mateusza Walacha. Wystąpią również tancerze z programów telewizyjnych „You Can Dance” i „Got To Dance”. Bilety po 80 zł w sklepie Forte przy ul. Królowej Jadwigi 2.

Kujawskie Centrum Kultury zaprasza na wspólne kolędowanie, które w sobotę, 19 bm., o godz. 16 rozpocznie się się w Teatrze Miejskim. Najpiękniejsze polskie kolędy, pastorałki i utwory świąteczne zaśpiewają i do śpiewania zachęcać będą soliści oraz zespoły Awangarda i Litlle Stars ze Studia Piosenki KCK. Na najmłodszych czekać będą słodkości i świąteczne suweniry, dzieło talentów ze Studia Artystycznego i sekcji plastycznej KCK oraz pluszowe wiewiórki (można będzie je zabrać). Wstęp wolny.

W Muzeum im. J. Kasprowicza przy ul. Solankowej 33 czynna jest wystawa poświęcona historii naszego zdroju. Przygotowano ją z okazji 140-lecia uzdrowiska. Na ekspozycje składają się m.in. archiwalne dokumenty i pamiątki, obrazy i grafiki przedstawiające ludzi związanych ze zdrojowiskiem, zabytkową ceramikę z motywami uzdrowiskowymi oraz zdjęcia współczesnych obiektów sanatoryjnych. Współorganizatorem wystawy jest Archiwum Państwowe.

współpraca X

Dominik Fijałkowski

Od 1992 roku jestem dziennikarzem "Gazety Pomorskiej" w Inowrocławiu. Piszę o wszystkim, co dzieje się w Inowrocławiu, a głównie o tym co "piszczy" w miejscowym ratuszu. Opisuję też wydarzenia, które dzieją się w pozostałych miastach i gminach powiatu inowrocławskiego. Fotografuję imprezy sportowe, kulturalne, turystyczne... A zdjęcia z tych imprez zamieszczam na www.pomorska.pl i na www.inowroclaw.naszemiasto.pl. Prywatnie..., lubię dłuuuugie wyprawy rowerowe. I te krótsze też. Należę do Nadgoplańskiego Oddziału PTTK w Kruszwicy i Klubu Turystyki Rowerowej "Goplanie".

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.